menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

“Selden olumsuz etkilenen çiftçinin zararları karşılansın”

Talas Belediye Meclisi İYİ Parti Grup Başkanvekili Mustafa Çalıksoy, geçtiğimiz cumartesi günü selden zarar gören Talas’ın Süleymanlı ve Yamaçlı mahallelerinde incelemeler yaptı. Çalıksoy, bölgedeki çiftçilerin ürünlerinin zarar gördüğünü kaydederek, zararların karşılanması talebinde bulundu.
05 Temmuz 2021, Pazartesi

İYİ Parti Talas Belediye Meclisi Grup Başkanvekili Mustafa Çalıksoy ile Talas İlçe Başkanı Faik Demir’in ilk durağı selden en çok etkilenen Süleymanlı Mahallesi oldu. Burada mahalle muhtarı Ömer Şahin’den bilgi alan Çalıksoy, selin meydana geldiği yerleri inceledi. Çalıksoy, geçtiğimiz cumartesi günü etkili olan yağışın Süleymanlı Mahallesi’ni oldukça etkilediğini ifade etti. Çalıksoy, “Cumartesi günü yağan yağmur Süleymanlı mahallemizde ciddi hasarla yol açtı. Sebze ve meyvelerin hasar gördüğünü görüyoruz. Gördüğümüz manzara karşısında üzüldük. Üreticilerimizin yaşadıkları sorunlar ve verimde çekecekleri sıkıntılar giderilmeli. Sayın valimiz ve yetkililerimizin bir an evvel buralara gelip zarar tespiti yaparak, zararlarının karşılaması gerekmektedir. Hasarın en erken zamanda tespit edilmesini istiyoruz. Tekrar muhtar ve köylümüze geçmiş olsun” diye konuştu. İYİ Partili Çalıksoy, bölgedeki kayalara da dikkat çekerek, bölgenin olası afetten çok etkileneceğini, kayalara yönelik tedbir alınası gerektiğini dile getirdi.

KÖYLÜLER YARDIM İSTEDİ

Köylüler ise, ürünlerde birinci derecede hasar olduğunu belirterek, yetkililerden yardım istedi. Köylüler, “Ekinlerimiz ve kabaklarımız tamamen hasar gördü. Devlet yetkililerimizden yardım bekliyoruz. Emeklerimizin hepsi heba oldu” ifadelerini kullandı.

Kurumsal Haber

Diğer SİYASET Haberler

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Copyright 2016-2019
Kayseri Anadolu Haber Gazetesi
Kayseri Haber, Son dakika Kayseri haberlerini buradan takip edin. En son kayseri haberleri Kayseri Anadolu Haber'de.

Sitede kullanılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Yazı ve meteryaller hiçbir şekilde kullanılamaz!

Künye

Yazarlarımız

İletişim

Adres

Sahabiye, Ahmet Paşa Cd. No:7, 38010 Kocasinan / Kayseri

Telefon

+0.352 222 51 13 - 14

Email

kayserianadoluhaber@msn.com
Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır