menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

Şehrin birçok yeri rengarenk

Kayseri Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin şehrin bir çok noktasına diktiği yüzbinlerce lale soğanı ve sümbüllerin çiçek açmasıyla rengarenk, görsel bir şölen oluştu.
20 Nisan 2021, Salı

Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Daire Başkanlığı’na bağlı ekipler, ilkbaharın gelişiyle birlikte kentteki park, bahçe ve refüjlerde çiçeklendirme çalışmalarına hız verdi. Bahar ayı ile birlikte ısınan havaları fırsat bilen ekipler, şehrin en işlek cadde ve sokaklarına rengarenk lale soğanı ve sümbül dikerek baharı karşılıyor.

ŞEHİR LALE VE SÜMBÜL BAHÇESİ OLDU

Ekipler, hız verdikleri çiçek dikme faaliyetleri kapsamında Cumhuriyet Meydanı refüjleri, İstasyon Caddesi, Kurşunlu, Mimarsinan, Emirgan ve Tuna Parkları, Hunat Külliyesi ve çevresi, Seyyid Burhanettin Hz. Türbesi ve Mezarlığı çevresi, Adliye önü çiçek potları, Yoğunburç gibi kentin birçok noktasında lale ve sümbül dikimi yaparak, şehri rengarenk hale getirdi.

320 BİN LALE, 185 BİN ÜZÜM SÜMBÜLÜ

Büyükşehir’in ekipleri, birçok noktadan yaptıkları çiçeklendirme faaliyetlerinde 320 bin lale, 185 bin üzüm sümbülü ve 12 bin adet sümbül dikimi gerçekleştirdi. Bunun yanı sıra Büyükşehir’in kendi üretimi olan 150 bin adet lale de Seyyid Burhanettin Türbesi Mezarlığı ve çevresine dikildi.

Kurumsal Haber

Diğer GÜNCEL Haberler

 
Copyright 2016-2019
Kayseri Anadolu Haber Gazetesi
Kayseri Haber, Son dakika Kayseri haberlerini buradan takip edin. En son kayseri haberleri Kayseri Anadolu Haber'de.

Sitede kullanılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Yazı ve meteryaller hiçbir şekilde kullanılamaz!

Künye

Yazarlarımız

İletişim

Adres

Sahabiye, Ahmet Paşa Cd. No:7, 38010 Kocasinan / Kayseri

Telefon

+0.352 222 51 13 - 14

Email

kayserianadoluhaber@msn.com
Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır