menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

Sanayicinin gücüne güç katacak

Kayseri Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Nursaçan, OSB bünyesinde kurulan Dış Ticaret İstihbarat Merkezi çalışmaları hakkında bilgiler verdi. Başkan Nursaçan, “Bilindiği üzere, dünyada ekonomik, siyasal ve sosyal çalkantılar baş döndürücü bir hızla devam etmektedir. Küresel sistemde başta pandemi süreci olmak üzere birçok alanda ciddi gelişmeler yaşanmakta ve yeni ticaret yöntemleri oluşmakta. Dünya ticaretinde hiper rekabet ortamının yoğunlaşması ve önceliklerin değişimi ihracatçılarımızı doğru zamanda doğru hamleler yapmaya mecbur bırakmaktadır" diye konuştu.
14 Eylül 2020, Pazartesi

"Kayseri OSB Dış Ticaret İstihbarat Merkezi; şirketlerimizi yeni ülkelere ve pazarlara ulaştırıyor, nokta atışı ihracat ile işletmelerimizi yeni müşteriler ile buluşturuyor. Potansiyeli yüksek ülkelere yönelmek, doğru hedef pazar tespiti, pazara girmeden önce yerli ve yabancı firmalar ve müşterilerle ile ilgili yapılan analiz ve araştırmaların önemi günden güne artmaktadır" diyen Nursaçan, "Sanayicilerimiz ve şehrimiz ekonomisine katkı sağlamak için kurulan Kayseri OSB Dış Ticaret İstihbarat Merkezi’nde görev yapan uzmanlarımız hedef pazar tespiti, firma istihbaratı, detaylı pazar ve mevzuat bilgisinin sağlanması gibi birçok hizmet veriyor” ifadesinde bulundu.

Başkan Nursaçan, ISO ilk 500 sıralamasında yer alan bazı firmalar da dâhil, bugün itibariyle 700’ün üzerinde üyeye sahip olan Dış Ticaret İstihbarat Merkezinde üyelerle yaklaşık 6 milyondan fazla Potansiyel Müşteri ve Konşimento bilgisi paylaşıldığını ifade etti.

Nursaçan, “Merkezimizde mobilya ve çelik kapı başta olmak üzere savunma sanayi, iş makinaları, makine, elektrikli ev aletleri, yatak, kablo, kimya, gıda, yapı inşaat malzemeleri, batarya, metal, soba, kâğıt, alüminyum, egzoz, plastik, filtre, ev tekstili, medikal, ambalaj, hijyenik bakım ürünleri, klima sistemleri, gibi birçok farklı sektördeki firmalara 950’den fazla rapor hazırlanmıştır. Raporlarda; uluslararası platformdaki potansiyel müşterilerin finansal verileri, çalışan sayıları, karar vericileri, iletişim bilgileri gibi birçok alanda detaylı bilgiler sunulmaktadır” diye konuştu. Kurumsal Haber

Diğer EKONOMİ Haberler

 
Copyright 2016-2019
Kayseri Anadolu Haber Gazetesi
Kayseri Haber, Son dakika Kayseri haberlerini buradan takip edin. En son kayseri haberleri Kayseri Anadolu Haber'de.

Sitede kullanılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Yazı ve meteryaller hiçbir şekilde kullanılamaz!

Künye

Yazarlarımız

İletişim

Adres

Sahabiye, Ahmet Paşa Cd. No:7, 38010 Kocasinan / Kayseri

Telefon

+0.352 222 51 13 - 14

Email

kayserianadoluhaber@msn.com
Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır