menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

“Sağlıkta Vip uygulama olmaz”

Cumhuriyet Halk Partisi Kayseri Milletvekili Çetin Arık, kamuya ait sağlık merkezinde belirli kişilere özel testler yapıldığı iddiasını meclis gündemine taşıdı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın yanıtlaması istemiyle soru önergesi veren Arık, “Test yaptırmak isteyen vatandaşlar geri çevrilirken, temaslı sağlık çalışanlarına test yaptırılmazken Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın keyfi uygulaması kabul edilemez. Sağlıkta VIP uygulama olmaz” dedi.
10 Eylül 2020, Perşembe

Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan 3 Eylül günü ilgili birimlere gönderilen bir yazı ile Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda 7 Eylül günü gerçekleşecek programa katılacak personelden bakanlığın Emek Yerleşkesi Sağlık Biriminde Covid 19 testi yaptırmalarının istendiği iddiaları TBMM gündemine taşındı. CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığı’na sunduğu soru önergesinde şu soruların yanıtını aradı:

“Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın 7 Eylül 2020 tarihinde Cumhurbaşkanlığı Sarayında düzenlediği program öncesinde katılacak personele Hazine ve Maliye Bakanlığı Emek Yerleşkesi Sağlık Birimi’nde test yaptırıldığı basına yansıdı. Bu bağlamda; Birçok vatandaşın test yaptırma isteği karşılanmazken hatta temaslı birçok sağlık çalışanına test yapılmazken, kamuya ait bir sağlık kuruluşunda toplantıya katılacak kişilere keyfi olarak test yaptırılmasını doğru buluyor musunuz? Yine Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın katılacağı programlar için de katılımcılara Covid 19 testi yapıldığı yönünde haberler basında yer aldı. Bu güne kadar Cumhurbaşkanlığı ya da bakanlıklar nezdinde yapılan toplantılara katılacak kişilere özel olarak kaç test yapıldı? Bu yapılan testler Sağlık Bakanlığı tarafından günlük olarak açıklanan test rakamları içinde gösterildi mi? Sağlık sisteminin zor günler geçirdiği bu süreçte kişilere özel hizmet verilmesini doğru buluyor musunuz?” Kurumsal Haber

Diğer SİYASET Haberler

 
Copyright 2016-2019
Kayseri Anadolu Haber Gazetesi
Kayseri Haber, Son dakika Kayseri haberlerini buradan takip edin. En son kayseri haberleri Kayseri Anadolu Haber'de.

Sitede kullanılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Yazı ve meteryaller hiçbir şekilde kullanılamaz!

Künye

Yazarlarımız

İletişim

Adres

Sahabiye, Ahmet Paşa Cd. No:7, 38010 Kocasinan / Kayseri

Telefon

+0.352 222 51 13 - 14

Email

kayserianadoluhaber@msn.com
Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır