menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

Rüya gördü Müslüman oldu

Alman vatandaşı Michellei gördüğü rüya üzerien Müslüman olmaya karar verdi. Michelle'in yeni adı Zeynep.
17 Mayıs 2021, Pazartesi

Annesi Alman babası İspanyol olan 19 yaşındaki Saskia Michelle Müller, rüyasında imam ile birlikte camiye gittiğini görünce İslamiyet’e geçmeye karar verdi. Müslüman olmak için Kayseri İl Müftülüğü'ne başvuran Saskia Michelle Müller için ihtida töreni düzenlendi. Müller, tören için salona giren İl Müftüsü Şahin Güven'i görünce gözyaşlarına hakim olmadı. Törende Müftü Güven, İslam’ın ve imanın şartlarını anlattı. Daha sonra Kelime-i Şehadet getirerek Müslüman olan 19 yaşındaki Müller ismini Zeynep olarak değiştirdi.

“İSLAM’I TANIYINCA KENDİMİ DAHA İYİ HİSSETTİM”

Kendi dininde bir şeylerin eksik olduğunu, İslamiyet’i tanımaya başladığında kendisini daha iyi hissettiğini ifade eden Müller, “Komşularımız küçük yaşta bize geldiklerinde namaz kılarken görmüştüm. Orada etkilendim. Sonra çevremdeki Müslüman arkadaşlarımın yaşayışlarını gördüm ve onlardan da etkilendim. Daha sonra bir rüya gördüm. Hocayı, camiyi ve camiyi ziyaret ettiğimi gördüm. En çok da gördüğüm rüya etkiledi. Kendi dinimde bir şeylerin eksik olduğunu fark etmiştim. İslam’ı tanımaya başlayınca kendimi daha iyi hissetmeye başladım." dedi.

MÜFTÜ GÜVEN'İ RÜYASINDA GÖRMÜŞ

Saskia Michelle Müller Müftü Güven'i gördüğünde ağlamasının sebebini ise "Rüyamda yanıma gelip beni camiye götüren bir hoca görmüştüm. Rüyamda gördüğüm hoca bu hocaydı. O yüzden duygulandım." ifadelerini kullandı.

İHA

Diğer GÜNCEL Haberler

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Copyright 2016-2019
Kayseri Anadolu Haber Gazetesi
Kayseri Haber, Son dakika Kayseri haberlerini buradan takip edin. En son kayseri haberleri Kayseri Anadolu Haber'de.

Sitede kullanılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Yazı ve meteryaller hiçbir şekilde kullanılamaz!

Künye

Yazarlarımız

İletişim

Adres

Sahabiye, Ahmet Paşa Cd. No:7, 38010 Kocasinan / Kayseri

Telefon

+0.352 222 51 13 - 14

Email

kayserianadoluhaber@msn.com
Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır