menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

RİSK ÇOK, TAKAN YOK!

Haber-Foto: Ekrem NAZLI - Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, geçtiğimiz gün Koronavirüs Bilim Kurulu Toplantısı’nın ardından yaptığı açıklamasında, Kayseri’nin de yüksek riskli illerden biri olduğunu ifade etmişti. Kayseri’nin riskli illerden biri olmasına rağmen şehrimizde çok sayıda vatandaş halen maske takmamakta ve yanlış kullanmakta ısrar ediyor!
03 Eylül 2020, Perşembe

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Koronavirüs Bilim Kurulu Toplantısı sonrasında bir dizi açıklama yapmış ve salgında gelinen son durum hakkında bilgilendirmeler yapmıştı. Salgının birinci dalgasının ikinci pik evresinin yaşandığını da söyleyen Bakan Koca, yüksek riskli illeri de açıklamıştı. Bu kapsamda Bakan Koca’nın yüksek riskli iller arasında Kayseri’yi de sayması, dikkatlerden kaçmadı. Yüksek riskli iller arasına Kayseri’nin de girmesiyle beraber akıllara her gün hatırlatılan maske, mesafe ve hijyen tedbirleri geldi. Şehrimizde de bu tedbirlerin sıklıkla hatırlatılmasına ve yüksek riskli illerden birisi olmamıza rağmen, çoğu vatandaşın maske takmaması veya yanlış kullanması objektiflerimize takıldı.

Öte yandan, Kayseri’de emniyet güçleri ve sağlık ekipleri en işlek olan bölgelerde kontrollerde bulunarak vatandaşları maske konusunda uyarmaya devam ediyor. Uyarılara aldırış etmeyen ve kurallara uymayan bazı vatandaşlara da cezai işlem uygulanıyor.

Diğer YAŞAM Haberler

 
Copyright 2016-2019
Kayseri Anadolu Haber Gazetesi
Kayseri Haber, Son dakika Kayseri haberlerini buradan takip edin. En son kayseri haberleri Kayseri Anadolu Haber'de.

Sitede kullanılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Yazı ve meteryaller hiçbir şekilde kullanılamaz!

Künye

Yazarlarımız

İletişim

Adres

Sahabiye, Ahmet Paşa Cd. No:7, 38010 Kocasinan / Kayseri

Telefon

+0.352 222 51 13 - 14

Email

kayserianadoluhaber@msn.com
Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır