menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

Özer'den "salgın dönemindeki öğrenme kaybı telafi edilsin" çağrısı

CHP Kayseri İl Başkanı Ümit Özer, Milli Eğitim Bakanlığının salgın döneminde ortaya çıkan öğrenme kaybının boyutlarını ölçme ve telafisi için gerekli bilimsel çalışmaları başlatması gerektiğini söyledi.
27 Eylül 2021, Pazartesi

Özer, Cumhuriyet Meydanı'nda yaptığı basın açıklamasında, 6 Eylül'de yüz yüze eğitimin tekrar başladığını, öğrencilerin ve öğretmenlerin okullarına kavuştuğunu belirterek, bunun mutluluğa sebep olması gerekirken yetersizliklerden dolayı büyük kaygıların ortaya çıktığını öne sürdü.

Okullarda ihtiyaç duyulan 101 bin yardımcı hizmet personelinin halen atanmadığına dikkati çeken Özer, "Okullarda hijyeni sağlayacak bu atamaların bir an önce yapılması gerekmektedir. Gerekirse bakanlığa ek kaynak aktarımı yapılmalı. Sosyal mesafenin korunması için sınıfların seyreltilmesi gerekiyor. Bunun en büyük sebebi 43 bin 627 derslik ihtiyacıdır. CHP olarak çocukların eğitimi için derslik ihtiyacını karşılamaya hazır." diye konuştu.

CHP iktidarında atanamayan öğretmen sorunu kalmayacağını ifade eden Özer, öğretmenlerin haklarını ve yaşam koşullarını da iyileştireceklerini sözlerine ekledi.

>AA 

Diğer SİYASET Haberler

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Copyright 2016-2019
Kayseri Anadolu Haber Gazetesi
Kayseri Haber, Son dakika Kayseri haberlerini buradan takip edin. En son kayseri haberleri Kayseri Anadolu Haber'de.

Sitede kullanılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Yazı ve meteryaller hiçbir şekilde kullanılamaz!

Künye

Yazarlarımız

İletişim

Adres

Sahabiye, Ahmet Paşa Cd. No:7, 38010 Kocasinan / Kayseri

Telefon

+0.352 222 51 13 - 14

Email

kayserianadoluhaber@msn.com
Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır