menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

Okullarda ‘Cıvıl Cıvıl’ etkinlikleri başladı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından karnelerin 18 Haziran 'da dijital ortamda erişime açılmasının ardından, 2 Temmuz 'a kadar okullarda öğrencilerin ihtiyaçlarına göre akademik, fiziksel, sosyal-duygusal, kültürel ve sportif etkinlikler Kayseri’de de başladı.
22 Haziran 2021, Salı

Bakanlığın açıklamalarının ardından ilk etkinlik gününde Kayseri’nin Melikgazi ilçesinde bulunan Fatoş Büyükkuş İlkokulu öğrencileri, TEMA Vakfı il yöneticileri ile birlikte ağaç dikmeyi öğrendi. Sınıflarda etkinlikler ile ders işleyen öğrenciler, daha sonra okul bahçesinde çeşitli faaliyetler ile akademik, fiziksel, sosyal-duygusal, kültürel ve sportif alanlarda bilgilendiriliyor.

Her gün başka etkinlikler düzenleyeceklerini söyleyen Fatoş Büyükkuş İlkokulu Müdürü Murat Yıldız, “Biliyorsunuz 18 Haziran’da çocuklarımız dijital ortamdan karnelerine ulaştılar. 18 Haziran - 2 Temmuz arasında çocuklarımızla kadar hem akademik hem de sosyokültürel sportif faaliyetler yapma planlarımız var. Bakanlığımız bu noktada bizlere ışık tuttu çok sağ olsunlar. İl Milli Eğitim Müdürümüzün de bu konularda çok bizi destekleyici çalışmaları var. Biz de bugün TEMA Vakfı’nın il yöneticileri ile beraber bir fidan dikme etkinliği yapıyoruz. Tabi bunlar bugün için sadece. Başka günlerde başka faaliyetler de yapacağız. Şimdi çocuklarımız temassız oyunlarımız var. Onları göstereceğiz. Hemen yanımızda bir tenis kortumuz var ve çocuklarımız orada tenis oynuyorlar. Bu tür etkinlikleri 2 haftaya yayarak, çocuklarımızın bilgilenmesini, eğlenerek öğrenmesini, birbiri ile kaynaşmasını sağlıyoruz. Çok da mutlu oluyoruz. Biliyorsunuz salgın sürecinde çok ciddi bir evde kapanma süreci yaşadı çocuklarımız. Bu sayede çocuklarımızı eğlendirmek, güldürmek ve birbirleri ile kaynaştırmaya gayret gösteriyoruz” dedi.

Öğrenciler ağaç dikme etkinliğinin ardından okul bahçesinde geleneksel ‘5 Adım’ oyunu oynadı.

>>İHA

Diğer GÜNCEL Haberler

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Copyright 2016-2019
Kayseri Anadolu Haber Gazetesi
Kayseri Haber, Son dakika Kayseri haberlerini buradan takip edin. En son kayseri haberleri Kayseri Anadolu Haber'de.

Sitede kullanılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Yazı ve meteryaller hiçbir şekilde kullanılamaz!

Künye

Yazarlarımız

İletişim

Adres

Sahabiye, Ahmet Paşa Cd. No:7, 38010 Kocasinan / Kayseri

Telefon

+0.352 222 51 13 - 14

Email

kayserianadoluhaber@msn.com
Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır