menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

Öğretmenler Kılıçdaroğlu’ndan özür bekliyor

Eğitim Bir-Sen Kayseri Şube Başkanı Aydın Kalkan, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun öğretmenlere yönelik sarf ettiği sözlerle ilgili olarak, “Dil sürçmesi değilse, öğretmenlerden özür dilemelidir.” dedi
27 Kasım 2020, Cuma

Eğitim Bir-Sen Kayseri Şube Başkanı Aydın Kalkan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun öğretmenlere yönelik sarf ettiği sözlerle ilgili konuştu. Kalkan, “Siyasi bir liderin öğretmenlerle ilgili böyle bir cümle kurması bizi üzdü. Herhalde dil sürçmesi olmuştur diyorum. İnşallah da öyledir. Eğer öyle değilse bütün öğretmenlerimizden özür dilemelidir. Öğretmenlerin iradelerini yaftalamış, demokratik düşüncelerini aşağılamış, çirkin bir üslup ile öğretmenlere hakaret etmiştir. Öğretmenlerin iradelerini yargılayan, öğretmenleri tahkir eden, öğretmenleri ötekileştiren bir siyasi liderin bu şekilde konuşmasını gerçekten esefle karşılıyoruz.” ifadelerini kullandı.
Başkan Kalkan, “Eğitim Bir-Sen olarak bütün öğretmenlerimizden bu konuşmasından dolayı, özür dilenmesini istiyoruz. Çünkü öğretmenliğe saygı, öğretmene ve öğretmenin iradesine duyulan saygıdır. Bu konuyla ilgili savcılıktan suç duyurusunda bulunuyoruz. Bütün öğretmenler adına gerçekten bu cümleler öğretmenlerimizi tahkir etmiş, ötekileştirmiş ve öğretmenlerimizin hiç hak etmediği bir şekilde töhmet altında bırakmıştır.” şeklinde konuştu.

Kurumsal Haber

Diğer GÜNCEL Haberler

 
Copyright 2016-2019
Kayseri Anadolu Haber Gazetesi
Kayseri Haber, Son dakika Kayseri haberlerini buradan takip edin. En son kayseri haberleri Kayseri Anadolu Haber'de.

Sitede kullanılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Yazı ve meteryaller hiçbir şekilde kullanılamaz!

Künye

Yazarlarımız

İletişim

Adres

Sahabiye, Ahmet Paşa Cd. No:7, 38010 Kocasinan / Kayseri

Telefon

+0.352 222 51 13 - 14

Email

kayserianadoluhaber@msn.com
Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır