menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

Öğrencilerin 2 yıllık emekleri sergilendi

Kayseri’nin Talas ilçesinde bulunan Ömer-Serpil Özberber Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinin yaklaşık 2 yıldır üzerinde çalıştıkları 50 adet hat sanatı eseri, Mevlid-i Nebi Haftası programı çerçevesinde yapılan açılışla sergilendi.
22 Ekim 2021, Cuma

Okul bahçesinde düzenlenen açılışa, Talas Kaymakamı Yaşar Dönmez, Talas İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Elmalı, Talas İlçe Müftüsü Bünyamin Turgut, okul yönetimi, öğrenciler ve veliler katıldı. Okullarında bulunan geleneksel sanatlar kulübü tarafından 2 yıldır sergiye hazırlandıklarını söyleyen Ömer-Serpil Özberber Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Celil Okur, “Sergimizin amacı, peygamberimizin doğumu ve Melid-i Nebi Haftası münasebeti ile geleneksel sanatlar kulübümüzün Hüsn-ü Hat sergisini göstermek. Çocuklarımızın göz nuru ve emeği olan bir sergi. Burada bulunan eserler öğrencilerimiz tarafından yapıldı. Bu sergiye 2 yıldır hazırlanıyor öğrencilerimiz. Salgın nedeni ile biraz ertelemiş olduk aslında. Yani 2 yıldır hazırlığı yapılan bir sergi. Peygamberimizin dünyaya tanıtılması gerekiyor. Bu haftanın önemi üzerinde Diyanet İşleri Başkanlığımız da bu yılı vefa toplumu olarak belirtti. Bu amaçla da peygamberimize vefa duygumuzu ifade etmek istedik” dedi.

Erkek öğrencilerin de sanata duyarlı olduklarını gösterdiklerini belirten Görsel Sanatlar Öğretmeni Pınar Ökmen de, “Şu an burada açmış olduğumuz sergi hat sanatı üzerine kurulu olan bir sergi. Erkek İmam Hatip Lisesi olmasının sebebi de, erkek öğrencilerimizin de sanata gayet duyarlı, ilgili olduğunu göstermek istedik. Bir nevi de başardığımızı düşünüyorum. Eserlerin yapım sürecini okul açıldığından itibaren bu zamana kadar, pandemi öncesinde ve sonrasında gerek uzaktan eğitimle gerek canlı eğitimle beraber iş birliği şeklinde yürüttük çocuklarımızla. Şu an burada 50’ye yakın eserimiz var. Tamamı ile hat üzerine yoğunlaştık burada. İnternetten ve çeşitli yerlerden araştırarak var olan hat sanatlarını gündeme çıkarmaya çalıştık” ifadelerini kullandı.

Kurdele kesiminin ardından protokol üyeleri tarafından sergi gezilerek, eserler hakkında bilgiler aldı.

Diğer KÜLTÜR-SANAT Haberler

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Copyright 2016-2019
Kayseri Anadolu Haber Gazetesi
Kayseri Haber, Son dakika Kayseri haberlerini buradan takip edin. En son kayseri haberleri Kayseri Anadolu Haber'de.

Sitede kullanılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Yazı ve meteryaller hiçbir şekilde kullanılamaz!

Künye

Yazarlarımız

İletişim

Adres

Sahabiye, Ahmet Paşa Cd. No:7, 38010 Kocasinan / Kayseri

Telefon

+0.352 222 51 13 - 14

Email

kayserianadoluhaber@msn.com
Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır