menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

Narin’den su faturalarına eleştiri

Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Önder Narin, ilçelerdeki bazı vatandaşları kendilerine su faturaları hakkında şikayetler geldiğini belirterek, eleştirilerde bulundu.
07 Eylül 2021, Salı

Başkan Narin, ilçelerde özellikle kırsal mahallelerde vatandaşlara su faturasının anormal bir şekilde yüksek geldiğini öne sürdü. Narin, su saatlerinin aylık olarak düzenli okunduğunda vatandaş 2,28 TL’den ödeme yapacağını ancak okumaların aylık düzenli yapılmadığını için 3,20 TL’den hesaplama yapıldığını ve sanki gecikmeli ödeme yapılıyor gibi işlem yapıldığını ifade etti. Narin, “KASKİ'nin ihmalkârlığının cezasını neden vatandaş çekiyor? Aradaki fark cirolara nasıl yansıtılıyor?  İlgili müdürler durumun farkında mı?” eleştirilerinde bulundu.

“SÜREKLİ AYNI KONU GÜNDEME GELİYOR”

Narin, “Develi Yahyalı Ve Tomarza gibi ilçe başkanlıklarımızla iletişime geçerek su faturalarından dolayı şikayet eden vatandaşlarımızın sayısı giderek artmaya devam ediyor. İlçe başkanlarımızın bölge raporlarında da sürekli aynı konu gündeme geliyor. Vatandaşımız zaten yüksek fiyatlı olan temel ihtiyaç maddesi su faturasını ödemekte zorlanırken birde haksız yere yüksek gelen faturalarla mücadele etmeye çalışıyor” diye konuştu.

“TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ”

Vatandaşın serzenişlerini gündeme getireceklerini, ilgili kurumların inceleme yapıp kamuoyunu bilgilendirmesi ve sorunun çözüme kavuşturulmasını talep ettiklerini söyleyen Başkan Önder Narin, şunları kaydetti: “Konunun takipçisi olacağız. Çözüme kavuşmaması durumunda gerekli resmi işlemleri başlatarak vatandaşın hak arayış mücadelesine destek olacağız.”

>>Ekrem Nazlı

Diğer SİYASET Haberler

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Copyright 2016-2019
Kayseri Anadolu Haber Gazetesi
Kayseri Haber, Son dakika Kayseri haberlerini buradan takip edin. En son kayseri haberleri Kayseri Anadolu Haber'de.

Sitede kullanılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Yazı ve meteryaller hiçbir şekilde kullanılamaz!

Künye

Yazarlarımız

İletişim

Adres

Sahabiye, Ahmet Paşa Cd. No:7, 38010 Kocasinan / Kayseri

Telefon

+0.352 222 51 13 - 14

Email

kayserianadoluhaber@msn.com
Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır