menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

Muhalefet zamlara tepki gösterdi

İYİ Parti Kayseri Büyükşehir Belediyesi Grup Başkan Vekili Kazım Yücel ile Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Önder Narin, elektriğe yüzde 15, doğalgaza ise yüzde 12 oranında yapılan zamma tepki gösterdi.
01 Temmuz 2021, Perşembe

Konuyla ilgili yazılı açıklamasında Yücel, zamları AK Parti hükûmetinin vatandaştan uzaklaştığının göstergesi olarak değerlendirdi.

"NE PORSİYON KÜÇÜLTMESİ?"

Söz konusu uzaklaşmanın bir göstergesinin de, 'Gıdanı Koru Sofrana Sahip Çık' programına katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın, "Porsiyonlarımızı küçültelim." sözü olduğunu belirten Yücel, "Allah aşkına, milleti aç bıraktınız, ne porsiyonu küçültmesi. AKP iktidarı saraylarda yaşarken; millet aç ve sefil bir halde karnını doyurmanın derdine düşmüş durumda. Programın ismine bak, 'Gıdanı Koru Sofranı Sahip Çık'. Milletimize alabileceği gıda mı bıraktınız? Milletin cebindeki parayı emdiniz,  millet nasıl sofrasına sahip çıkacak. Milletin sofrasında sadece kuru ekmek kaldı. Şimdi ona da gözünüzü diktiniz?" diye sordu.

"BU ZAMLAR KAMUDAKİ İSRAFI KARŞILAYACAK"

3 buçuk yılda elektriğe yapılan zam oranının, yüzde 122'yi bulduğunu hatırlatan YRP İl Başkanı Önder Narin ise, "Her gelen elektrik faturası dökümanın da kullanan elektrik bedelinden ziyade TRT payı, dağıtım bedeli, kaçak bedeli gibi birçok kalem vardır. Vatandaşımız yıllardır bu soyguna itiraz etmekte ama seslerini duyan çıkmamaktadır. Zaten zorda olan, tek derdi geçim olan insanımıza yapılan bu zamlar bir zulümdür. Kaşıkla verdiğiniz destekleri kepçe ile geri alıyorsunuz." dedi.

Söz konusu zamların kamudaki israfı karşılayacağını savunan Narin, AK Parti ile MHP il başkanlarını, alınan karara itiraz etmeye çağırdı.

>>Kurumsal Haber

Diğer SİYASET Haberler

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Copyright 2016-2019
Kayseri Anadolu Haber Gazetesi
Kayseri Haber, Son dakika Kayseri haberlerini buradan takip edin. En son kayseri haberleri Kayseri Anadolu Haber'de.

Sitede kullanılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Yazı ve meteryaller hiçbir şekilde kullanılamaz!

Künye

Yazarlarımız

İletişim

Adres

Sahabiye, Ahmet Paşa Cd. No:7, 38010 Kocasinan / Kayseri

Telefon

+0.352 222 51 13 - 14

Email

kayserianadoluhaber@msn.com
Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır