menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

Merkez Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tanıtıldı

İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Kayseri Sanayi Odası (KAYSO), Kayseri Ticaret Odası (KTO) ve Kayseri Ticaret Borsası (KTB) işbirliğinde Merkez Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (MMTAL) Tanıtım Toplantısı düzenlendi.
04 Temmuz 2021, Pazar

KAYSO'dan yapılan yazılı açıklamaya göre, çevrim içi düzenlenen toplantıda konuşan KAYSO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Büyüksimitci, toplantının amacının, LGS tercihleri öncesi MMTAL'yi hem öğrencilere hem de velilere tanıtmak olduğunu belirtti.

Mesleki Eğitim İşbirliği Protokolü kapsamında MMTAL'yi proje okulu olarak belirlediklerini aktaran Büyüksimitci, okulun eğitim programlarını sektör temsilcileri ile tasarlayıp, mezunların niteliğini artırarak, iş hayatına hazırlayacaklarını kaydetti.

İŞ GARANTİLİ STAJ

Mesleki eğitime önem veren ülkelerin sanayisinin geliştiğine dikkati çeken Büyüksimitci, "İnşallah biz de bu okulumuzun hem şartlarını hem de müfredatını iyileştirip, buradan mezun olacak öğrencilerimizi istihdam ederek, üretime katkı vermelerini sağlayacağız. Okulumuzda başarılı öğrencilerimize odalarımız vasıtası ile burs verilecek. Aynı zamanda iş garantili staj imkanlarımız olacak." ifadelerini kullandı.

KTO Başkanı Ömer Gülsoy ise reel sektörde işsizlikten ziyade mesleksizlik sorunu yaşandığını, birçok işletmenin kalifiye eleman bulmakta zorlandığını vurguladı. KTB Başkanı Recep Bağlamış da Merkez Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin şartlarının iyileştirilmesi adına üzerlerine düşen ne varsa yapmaya hazır olduklarını kaydetti. İl Milli Eğitim Müdürü Bilal Yılmaz Çandıroğlu ise bu iş birliğinin sanayinin ihtiyaçları noktasında yerinde bir süreç olduğuna değinerek, destek verenlere teşekkür etti. Okul Müdürü Tekin Alpaslan da yaptığı sunumda okulun programları, bölümleri, akademik destek paketleri, staj imkanları ve avantajları hakkında detaylı bilgiler verdi.

>>Kurumsal Haber

Diğer EĞİTİM Haberler

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Copyright 2016-2019
Kayseri Anadolu Haber Gazetesi
Kayseri Haber, Son dakika Kayseri haberlerini buradan takip edin. En son kayseri haberleri Kayseri Anadolu Haber'de.

Sitede kullanılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Yazı ve meteryaller hiçbir şekilde kullanılamaz!

Künye

Yazarlarımız

İletişim

Adres

Sahabiye, Ahmet Paşa Cd. No:7, 38010 Kocasinan / Kayseri

Telefon

+0.352 222 51 13 - 14

Email

kayserianadoluhaber@msn.com
Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır