menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

‘MERDİVEN ALTI’ EĞİTİM UYARISI!

Haber-Foto: Şeref KAHRAMAN, Ekrem NAZLI - Kayseri Valisi Şehmus Günaydın, “Elbette çocuğumuzun eğitimi çok önemli ama çocuğumuz eğitimden geri kalacak diye gidip merdiven altı tabir edilen evlerde bir araya gelmelerle, bazı çocuklar dersler alıyor. Bakın bunlar çok büyük risk” dedi.
23 Eylül 2020, Çarşamba

“VAKALAR DURDU AMA…”

Kentte korona virüs ile mücadele kapsamında denetim öncesi gazetecilere konuşan Kayseri Valisi Şehmus Günaydın çok önemli açıklamalarda bulundu. Günaydın, “15 gün sonunda geldiğimiz noktayı paylaşacağım. Bu çağrımıza çok büyük destek veren basın mensuplarımıza ve çağrımıza uyan vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Söyleyeceğim şeyler lütfen çok yanlış anlaşılmasın, riskin bittiği anlamına gelmiyor. Vaka sayılarına son 15 günde baktığımızda yapılan bu çalışmalar ve destek, vakaların durmasına neden oldu. Yine 15 gün evimizden çıkmayacağız, yine kurallara uyacağız. Riskimiz bitmedi, işimiz bitmedi, yine aynı kararlılıkla devam edeceğiz. Vatandaşların hastanelere gelme sayısı azaldı, vaka sayılarını şimdilik durdurduk, mutlaka ve mutlaka aynı hassasiyetle tedbirlere uymamız gerekiyor, yoksa vaka sayıları tekrar artacak” diye konuştu.

Risk kaynaklarını tek tek analiz ettiklerini söyleyen Günaydın, “Geçen hafta piknik alanlarını ve oyun alanlarını kapattık. Esnafımıza uyarıda bulunuyoruz, tedbirlere, kurallara uyulmadığını tespit ettiğimiz kişilere cezai işlem yapıyoruz. Maske, mesafe ve temizliğe uymamız lazım, olmazsa olmazımız” dedi.

“ÇOCUĞUN KAPTIĞI VİRÜS MAALESEF DEDESİNE, ANNEANNESİNE BULAŞABİLİYOR”

Vali Günaydın, merdiven altı tabir edilen evlerde eğitim yapıldığına dikkat çekerek, şöyle konuştu: “Elbette çocuğumuzun eğitimi çok önemli ama çocuğumuz geri kalacak diye gidip merdiven altı tabir edilen evlerde bir araya gelmelerle, bazı çocuklar dersler alıyor. Bakın bunlar çok büyük risk. Milli Eğitim Bakanlığımızın belirlediği standartlarda devlet okullarımızda, özel okullarımızda eğitimlerimiz devam ediyor. Özel eğitim kurslarımızda eğitim devam ediyor. Denetimlerimiz kararlılıkla devam ediyor. Ama bu çocukların evlerde bir araya gelmesiyle çocuğun kaptığı virüs maalesef dedesine, anneannesine bulaşabiliyor. Bu konuda oluşturduğumuz ekipler her gün denetimlerine devam ediyorlar. Vatandaşlarımızın sağlığını koruma adına bütün riskli alanlara müdahale ediyoruz. 15 gün boyunca gerekmedikçe evden çıkmıyoruz.”

Diğer GÜNCEL Haberler

 
Copyright 2016-2019
Kayseri Anadolu Haber Gazetesi
Kayseri Haber, Son dakika Kayseri haberlerini buradan takip edin. En son kayseri haberleri Kayseri Anadolu Haber'de.

Sitede kullanılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Yazı ve meteryaller hiçbir şekilde kullanılamaz!

Künye

Yazarlarımız

İletişim

Adres

Sahabiye, Ahmet Paşa Cd. No:7, 38010 Kocasinan / Kayseri

Telefon

+0.352 222 51 13 - 14

Email

kayserianadoluhaber@msn.com
Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır