menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

Melikgazi mobil aşı ekipleri 'aşı ' için kolları sıvadı

Melikgazi İlçe Sağlık Müdürlüğü bünyesinde kurulan 14 mobil aşı ekibi, her gün ilçede yaşayan yaklaşık bin 500 kişiyi aşılıyor.
23 Haziran 2021, Çarşamba

Kayseri Organize Sanayi, Mimarsinan Organize Sanayi ve alışveriş merkezlerinin yanı sıra her gün farklı kasaba ve köylere görevlendirilen mobil aşı ekipleri sayesinde, aşı takviminde bulunan tüm vatandaşlara yerinde aşı uygulanıyor.
İlçede yapılan aşılama faaliyetleri hakkında bilgi veren Melikgazi İlçe Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Duygu Horoz; "Mobil ekiplerimiz vasıtasıyla aşıyı, sırası gelmiş vatandaşlarımızın ayağına kadar ulaştırarak bir an önce toplumumuzun KOVİD-19 salgınından kurtulmasını amaçlıyoruz. Bu doğrultuda Sağlık Müdürümüzün önderliğinde tüm ilçelerimizde kurulan mobil aşı ekiplerimiz, herhangi bir sebeple sağlık kuruluşlarımıza ulaşamayan vatandaşlarımıza yerinde aşılama hizmeti veriyorlar. Biz de Melikgazi İlçe Sağlık Müdürlüğü olarak bünyemizde kurulan 14 mobil aşı ekibiyle büyük bir özveri ve gayretle aşılama çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Günde 1500 kişi ortalaması ile de güzel bir ritim yakaladık ve bu rakamın üzerine çıkmak için farklı saha planlamaları yapıyoruz. Tüm vatandaşlarımıza ulaşana kadar çalışmalarımız aralıksız devam edecek” ifadelerini kullandı.

Kurumsal Haber

Diğer SAĞLIK Haberler

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Copyright 2016-2019
Kayseri Anadolu Haber Gazetesi
Kayseri Haber, Son dakika Kayseri haberlerini buradan takip edin. En son kayseri haberleri Kayseri Anadolu Haber'de.

Sitede kullanılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Yazı ve meteryaller hiçbir şekilde kullanılamaz!

Künye

Yazarlarımız

İletişim

Adres

Sahabiye, Ahmet Paşa Cd. No:7, 38010 Kocasinan / Kayseri

Telefon

+0.352 222 51 13 - 14

Email

kayserianadoluhaber@msn.com
Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır