menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

Lise öğrencisi Fadime, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’a teşekkür etti

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un sosyal medya hesabından paylaştığı lise öğrencisi Fadime Patat, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’a teşekkür etti. Kayseri Arif Molu Mesleki ve Teknik Lisesi 12. sınıf öğrencisi Fadime Patat, dört kardeş oldukları için bazen derslere giremediklerini ve tablet desteği sayesinde sorunlarının giderildiğini söyledi.
27 Aralık 2020, Pazar

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, önceki gün sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Kayseri’de 12. sınıf öğrencimiz Fadime’nin tableti tamam. O, duvara yapıştırdığın notlara, çalıştığın saatlere, okuduğun kitaplara selam ederim. İyi çalışmalar kızım” ifadelerine yer verdi. Bakan Selçuk’un yaptığı paylaşımı arkadaşlarından öğrendiğini söyleyen Fadime Patat, “Uzaktan eğitimde bazı konuları tamamlayamıyoruz. İnternet bazen gidip geliyor ve bu yüzden sıkıntı yaşıyoruz. Bazen de sistem çöküyor, bu sebepten de sıkıntılar yaşıyoruz. Bu dönemde de bize tablet desteği verdiler. Bu da bizim için eğitimde kolaylık oldu. Tableti kardeşimin okulu aracılığıyla verdiler. Milli Eğitim Bakanı’nın sosyal medyada paylaşım yaptığından haberim yoktu. Ders çalışmak için hazırlandığımda arkadaşım mesaj attı ve ben de bakayım dedim ve paylaşımı gördüm. Arkadaşımın sayesinde haberim oldu” dedi.
Fadime Patat, 4 kardeş olduklarını ve daha öncesinde derslere girmekte zorlandıklarını söyleyerek, sözlerine şu şekilde devam etti:
“Biz 4 kardeşiz. Hepimiz okuyoruz ve uzaktan eğitimden dolayı telefondan giriyorduk derslere. Bundan dolayı sıkıntı yaşıyorduk, yani birimiz girince bazen diğerimiz giremiyorduk. Bunu da Milli Eğitim gördü galiba ve bize bu yüzden tablet desteği verdiler. Tablet gelince de çok sevindim haliyle. Milli Eğitim Bakanlığımıza gönderdikleri tablet için çok teşekkür ederim.”

Diğer EĞİTİM Haberler

 
Copyright 2016-2019
Kayseri Anadolu Haber Gazetesi
Kayseri Haber, Son dakika Kayseri haberlerini buradan takip edin. En son kayseri haberleri Kayseri Anadolu Haber'de.

Sitede kullanılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Yazı ve meteryaller hiçbir şekilde kullanılamaz!

Künye

Yazarlarımız

İletişim

Adres

Sahabiye, Ahmet Paşa Cd. No:7, 38010 Kocasinan / Kayseri

Telefon

+0.352 222 51 13 - 14

Email

kayserianadoluhaber@msn.com
Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır