menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

Lise öğrencilerinden miniklere yardım eli

Kayseri Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma kulübü öğrencileri ve öğretmenleri, maddi imkanı olmayan anaokulu öğrencileri için bere, atkı ve çorap ördüler.
24 Aralık 2019, Salı

Kulüp öğrencilerinin yanı sıra, kulüpte görevli öğretmenler ve öğrencilerin velileri de, anaokulu öğrencilerine yardımcı olmak için kolları sıvadı. Yardım faaliyetiyle ilgili bilgi veren Matematik Öğretmeni Sibel Öztekin, ” Dönem başında sosyal yardımlaşma kulübü olarak toplum hizmeti çalışması olarak ne yapabiliriz diye düşündük. Sosyal medyadan araştırmalar yaptık. Hem çocukları katabileceğimiz hem velileri, hem de öğretmen arkadaşlarımızın yardımını alabileceğimiz, bir çalışma olması için ortak fikir olarak böyle bir şey geliştirdik. Bütün öğretmen arkadaşlar ortaya emeğini koydular. Velilerimiz destek oldular. Herkesin ortak çalışması ile 30-35 tane ürün ortaya çıkardık. Bunu da ihtiyaç sahibi bir okul belirleyip okul idaremizin yardımı ile oraya ulaştırmak için hazırladık. Bere ve atkı ördük tüm öğretmenler velilerimiz ve çorap hediyemiz oldu. Keyifle ördüğümüz bu ürünleri evde oturan hanımlar boş zamanlarını hem değerlendirip böyle bir çalışma yapabilirler. Hem ihtiyaç sahibi çocuklara yardımda bulunabilirler, hem onlarda sevinmiş olurlar. Hem de kendileri yardım yapmış olmanın mutluluğunu yaşamış olurlar” dedi.
11. sınıf öğrencisi ve kulüp üyesi olan Birsen Polat ise, ” Örgüler ördük. Çocuklar için çorap aldık. Benim katkım bu şekilde oldu. Çok mutluyum böyle bir katkıda bulunduğum için. Yardım etmeyi çok severim. Her insan atkı, bere örerek okullara yardım edebilirler” diye konuştu. 
Bu proje ile amaçlarının öğrencilerine yardımlaşma duygusunu yaşatmak olduğunu söyleyen Okul Müdürü Bülent Doymuş ise, ” Biz bu projeyi 3 yıldır devam ettiriyoruz. Daha önceki yıllarda da öğretmen arkadaşlarımız çok büyük çabalar göstermişlerdi. Askıda kıyafet uygulaması, Ramazan ayında yapılan etkinlikler olsun. Özellikle ihtiyacı olan ana sınıfı çocuklarımıza da, ana sınıfının hazırlamış olduğu da kendi el emeği, göz nuru oyuncaklar, tamamen kendi öğrencilerimizin yapmış olduğu oyuncaklardır. Biz o çocukları okulumuza davet ettik. 20-25 civarında ana sınıfımızı okula davet ettik. Bu senede sosyal dayanışma ve yardımlaşma kulübümüz böyle bir fikir ortaya attı. Kış geliyor çocuklarımız üşüyecekler. İhtiyacı olan var mı diye düşünüldü. Mutlaka ihtiyacı olan öğrencilerimizin olduğunu düşündük. Esas önemli olan şey, öğrencilerimiz, kulüp öğretmenlerimiz ve velilerimizi bu işin içerisine dahil ederek yavrularımıza küçük hediyeler uygun gördük. Amacımız, öğrencilerimize yardım duygusunun ne demek olduğunu, yardım duygusunun insanları nasıl mutlu ettiğini aşılamak için bu projenin içerisine girdik. Ben öncelikle öğretmenlerime bu yapmış oldukları katkılardan dolayı ben şahsım adına ve okulum adına teşekkür etmek istiyorum. Birçok okulda yarıma muhtaç, ihtiyacı olan çocuklarımız var. Karınca kararınca, elimizden geldiği kadarıyla bu hedefe ulaşmak için gayret göstermemiz gerektiğini düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

Kaynak: İHA

Diğer YAŞAM Haberler

 
Copyright 2016-2019
Kayseri Anadolu Haber Gazetesi
Kayseri Haber, Son dakika Kayseri haberlerini buradan takip edin. En son kayseri haberleri Kayseri Anadolu Haber'de.

Sitede kullanılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Yazı ve meteryaller hiçbir şekilde kullanılamaz!

Künye

Yazarlarımız

İletişim

Adres

Sahabiye, Ahmet Paşa Cd. No:7, 38010 Kocasinan / Kayseri

Telefon

+0.352 222 51 13 - 14

Email

kayserianadoluhaber@msn.com
Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır