menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

KTO Başkanı Gülsoy: 2021 yılı Kültepe Kaniş Karum yılı ilan edilsin

KAYSERİ Ticaret Odası (KTO) Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Gülsoy, 2021 yılından Kültepe Kaniş Karum yılı ilan edilmesini talep etti. Başkan Gülsoy, oda olarak kurduğumuz kültür ve sanat komisyonumuz ile çalışmalarımıza başladık.
19 Şubat 2020, Çarşamba

Kayseri Ticaret Odası 6 bin yıllık ticari tarihe sahip Kayseri'de unutulmaya yüz tutmuş meslekler, Kayseri Ticareti hayatının geçmişi başta olmak üzere birçok konuda çalışma yapmak üzere Kültür ve Sanat Komisyonu kurdu. 2021 yılının Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Kültepe Kaniş Karum yılı ilan edilmesini talep eden KTO Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Gülsoy, " 2019 yılı Cumhurbaşkanımız tarafından Göbeklitepe, 2020 yılı ise geçtiğimiz günlerde Patara yılı ilan edildi. İnşallah 2021 yılını da Kültepe Kaniş Karum yılı ilan edilmesini talep ediyoruz. Çünkü Kayseri Ticaret Merkezi olan 6 bin yıllık tarihi olan kadim bir şehir. İlk yazılı tabletlerin bulunduğu Kültepe Kaniş'de yazılı ticari anlaşmalar, aile anayasası ve orada KTO gibi ilk kuruluşun yer aldığı bir bölgedir. 6 bin yıllık tarihi 4 bin yıllık ticari geçmişi olan bir şehrin 2021 yılında Kültepe Kaniş Karum yılı ilan edilmesini istiyoruz. Şehir olarak biz buna hazırız. Kurallı ticaret ilk başladığı yer Kültepe'dir. Dünyadaki ilk uluslararası fuar niteliği taşıyan Pınarbaşı'ndaki Yabanlu fuarı da bu şehirdedir. Bu değerlerimizin daha fazla tanıtılması lazım. " dedi.

KÜLTÜR VE SANAT KOMİSYONU KURDUK

Kayseri Ticaret Odası olarak Kültür ve Sanat komisyonu kurdukları ifade eden Başkan Gülsoy, " Kayseri Ticari hayatının geçmişi, unutulmaya yüz tutmuş meslekler, meslek eşyaları ve birçok tarihi konuda çalışma yapmak üzere şehrimizdeki önemli tarihçilerin yer aldığı bir komisyon kurduk. Yaklaşık 20 bin üyesi bulunan olan odamız bu bağlama çalışmalarına başladı." şeklinde konuştu.

Diğer KÜLTÜR-SANAT Haberler

 
Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır