menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

KTB’ye 10 milyonluk hibe destek

Orta Anadolu Kalkınma Ajansı (ORAN) Aralık ayı toplantısında Kayseri Ticaret Borsası’nın Çağdaş ve Modern Borsa Ticaret Merkezi projesine 10 milyon TL hibe desteği onayladı.
07 Ocak 2021, Perşembe

Kayseri Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Recep Bağlamış, onaylanan 10 milyon TL’lik hibe desteği ilgili şöyle konuştu: “Dünya ile rekabet edebilmek, gelişen teknolojiye ayak uydurabilmek için güzel projeler yapıyoruz. ORAN Kalkınma Ajansı 'nın desteğiyle de hayallerimizin gerçeğe dönüşmesini sağlıyoruz.”

Başkan Bağlamış proje ile ilgili olarak şunları söyledi: “Çağdaş ve Modern Borsa Merkezi üreticiye ürünlerini değer kaybı olmadan pazarlayabileceği kaliteli ürün doğru fiyat politikasına sahip tarafsız ve güvenilir bir ortam oluşturacaktır. Hububatta katma değerli üretim yapan firmaları da bir araya getirerek kümelenmelerini sağlayacak. Ulusal ve uluslararası düzeyde rekabet edebilir beşerî ve sosyal sermayesi gelişmiş potansiyellerini değere dönüştürmüş kent ve sosyal altyapısını geliştirerek yaşam kalitesini artırmış, ulaşılabilir Orta Anadolu vizyonuna Çağdaş ve Modern Borsa Merkezi’nin hayata geçirilmesi ile Kayseri adına katkı sağlanmış olacak. Kayseri’yi hububat ve çekirdek ticaretinde Anadolu 'nun Kalbi haline getirerek ilimizin ticari faaliyetlerini geliştirerek ekonomi ve istihdama katkı sağlayacağız.

Çağdaş ve Modern Borsa Ticaret Merkezi 210 dönümlük bir arazi üzerinde kurulacak olup ilimizdeki üretici ve tüccarların bir araya geldiği, Elektronik Satış Salonu ve Lisanslı Depoların, Yetkili Sınıflandırıcı Laboratuvarının, Hububat dükkanlarının ve borsa hizmet binasının da bulunduğu bir merkez olma özelliğini taşıyacak. Merkez hayata geçtiğinde Kayseri’deki hububat, çekirdek üretici ve tüccarlarına birçok avantajı olmakla birlikte ürünlerini kalite kaybı olmadan lisanslı depolarda depolayabilecekler. Ürünlerinin analizlerini teknolojik cihazlarda yaptırabilecekleri Yetkili Sınıflandırıcı Laboratuvarı ve gelişmiş sistemler ile tasarlanmış elektronik satış salonuna yönlendirilen ürünlerinin ihale usulü ile satışını gerçekleştirebilecekleri elektronik satış salonunun kullanabilecekler. Elektronik ürün senedi alım satım yapabilecekleri ve borsacılık faaliyetlerinin gerçekleştirildiği borsa merkezinden faydalanabilecekler. Ayrıca projenin gerçekleştirileceği bölgenin lokasyon olarak kuzey çevre yoluna yakın olması, ulaşım açısında oldukça avantajlı konuma sahip olacak.”

Kurumsal Haber

Diğer EKONOMİ Haberler

 
Copyright 2016-2019
Kayseri Anadolu Haber Gazetesi
Kayseri Haber, Son dakika Kayseri haberlerini buradan takip edin. En son kayseri haberleri Kayseri Anadolu Haber'de.

Sitede kullanılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Yazı ve meteryaller hiçbir şekilde kullanılamaz!

Künye

Yazarlarımız

İletişim

Adres

Sahabiye, Ahmet Paşa Cd. No:7, 38010 Kocasinan / Kayseri

Telefon

+0.352 222 51 13 - 14

Email

kayserianadoluhaber@msn.com
Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır