menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

KTB ile Sarıoğlan Belediyesi arasında tarım ve hayvancılık alanında iş birliği

Kayseri Ticaret Borsası (KTB) ile Sarıoğlan Belediyesi arasında tarım ve hayvancılık alanında proje danışmanlık ve eğitim konularında iş birliği yapılması noktasında protokol imzalandı.
23 Eylül 2020, Çarşamba

Sarıoğlan'lı çiftçilerin analizlerinin KTB'de ücretsiz yapılmasını da içeren protokolün imza töreninde konuşan KTB Yönetim Kurulu Başkanı Recep Bağlamış, protokolün diğer alanlarda da örnek olacağına inandığı belirtti.

KTB'nin bünyesinde bulundurduğu laboratuvarların üreticiye fayda sağlamak için kurulduğunu anımsatan Bağlamış, "Sarıoğlan Belediye Başkanımız Bekir Ayyıldırım'a çiftçimizin özel laboratuvarlarda yüksek ücretle yaptırdığı birçok analizi borsamızda yapabileceğimizi ve üreticimizin yararına olması adına gerekirse ücret almayacağımızı belirttik. Bu doğrultuda iki kurum arasında protokol yapma gereği hasıl oldu" diye konuştu. Bağlamış ayrıca Sarıoğlan çiftçisine gerek duydukları konularda eğitimler verileceğini ve borsa olarak teknik destek sağlayacaklarını da sözlerine ekledi. Sarıoğlan Belediye Başkanı Bekir Ayyıldırım ise ilçe halkının büyük bölümünün tarım ve hayvancılıkla geçimini sağladığını anımsatarak imzalanan protokolün ilçe halkının gelirlerine katkı sağlayacağını belirtti. AA

Diğer EKONOMİ Haberler

 
Copyright 2016-2019
Kayseri Anadolu Haber Gazetesi
Kayseri Haber, Son dakika Kayseri haberlerini buradan takip edin. En son kayseri haberleri Kayseri Anadolu Haber'de.

Sitede kullanılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Yazı ve meteryaller hiçbir şekilde kullanılamaz!

Künye

Yazarlarımız

İletişim

Adres

Sahabiye, Ahmet Paşa Cd. No:7, 38010 Kocasinan / Kayseri

Telefon

+0.352 222 51 13 - 14

Email

kayserianadoluhaber@msn.com
Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır