menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

Koronavirüse yakalanan Zafer Girgin;

Koronavirüse yakalanan ve Kayseri Şehir Hastanesi’nde gördüğü tedavi sonucunda yaklaşık bir ay sonra taburcu olan Zafer Girgin, “25 gün boyunca cehennem azabı yaşadım. Koronavirüsü kimse hafife almasın, kimse maskesiz gezmesin” dedi.
01 Kasım 2020, Pazar

Koronavirüse bir anda yakalandığını, sırtına bıçak gibi bir ağrı girdiğini ve geçmediğini söyleyen Zafer Girgin, “Çarşıya hiç çıkmazdım. İnsanlar çarşıda sürekli maske ile dolaştığı için çıkmak istemiyordum. Sevenlerim çok olduğu için çarşıya çıktığımda en az 200 kişi ile selamlaşıyorum. Biri el uzattığında mutlaka o eli tutmam lazım. Bundan dolayı çarşıya çıkmıyorum” diye konuştu.
Sırtına giren ağrının geçmemesi sonrasında eşi ile birlikte Devlet Hastanesi’ne giderek Covid-19 testi yaptırdığını anlatan Zafer Girgin, “Testimiz pozitif çıktı. Binadaki arkadaşlara pozitif olduğumu söyledim. Oturup sohbet ettiğim arkadaşlarımı aradım, pozitif çıktığımı söyledim ve kendilerinin de test yaptırması gerektiğini anlattım. Eve kapandım, sosyal medya hesabından da tüm tanıdıklarıma Covid-19’a yakalandığımı yazarak duyurdum. İnsanlar Covied-19’u veba gibi görüyor. ‘Beni kimse duymasın görmesin, benim yanıma gelmezler’ diye düşünüyorlar ve bu düşünce çok yanlış” ifadesinde bulundu.
Yoğun bakımda 25 gün kaldığını anlatan Girgin, “Hep endişe içindeydim. Çok cenaze uğurladım. Cenazeleri gördükçe, hemşirelerin müdahalesini görünce, bir hasta geldi, sedyede pehlivan gibiydi. 6-7 hemşire müdahale etti. Nefesini toparlamak için bir maske taktılar. 3-4 gün sonra o da öldü gitti. 20-25 gün içinde psikolojim dağıldı. Mücadele ettim yaşamak için. Uyumak istemiyordum. Nefes alamıyorum, kıvranıyorum. Koronavirüsü kimse basite almasın. İnsanlar ‘korona bir şey yapmaz, korona bizi etkilemez’ demeyin. Bunlar yalan dolan. Kimini öldürüyor kimini 3-4 günden kaldırıyor. 25 gün cehennem azabı yaşadım. Kimse maskesiz gezmesin. Kim olursa olsun her daim maskesini taksın” diye konuştu.

İHA

Diğer SAĞLIK Haberler

 
Copyright 2016-2019
Kayseri Anadolu Haber Gazetesi
Kayseri Haber, Son dakika Kayseri haberlerini buradan takip edin. En son kayseri haberleri Kayseri Anadolu Haber'de.

Sitede kullanılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Yazı ve meteryaller hiçbir şekilde kullanılamaz!

Künye

Yazarlarımız

İletişim

Adres

Sahabiye, Ahmet Paşa Cd. No:7, 38010 Kocasinan / Kayseri

Telefon

+0.352 222 51 13 - 14

Email

kayserianadoluhaber@msn.com
Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır