menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

Köpek Bakımı için Önemli Ayrıntılar

Evcil hayvanlar arasında en çok sevilen canlılardan biri olan köpekler, günlük yaşamı güzelleştirmeleriyle beraber titiz bir bakıma da ihtiyaç duyarlar.
14 Ocak 2020, Salı

Köpek Bakım Ürünleri Satış Rehberi

Evcil hayvanlar arasında en çok sevilen canlılardan biri olan köpekler, günlük yaşamı güzelleştirmeleriyle beraber titiz bir bakıma da ihtiyaç duyarlar. Aksatılmaması gerekilen belirli bir bakıma sahip olmalıdırlar. Bunu sağlamak için de ihtiyaçlarını gözeterek satın almanız gereken bazı ürünler bulunmaktadır. Peki köpeğiniz için satın almanız gereken ürünler nelerdir ve hangi detayları kapsamaktadır? İşte ayrıntılar!

Köpekler İçin Temin Etmeniz Gerekenler

Bakımını üstlendiğiniz bir köpeğin ihtiyaçlarının karşılanmaması ya da ertelenmesi onun için de sizin için de olumsuz sonuçlara gebedir. Her şeyden önce aşılarının düzenli yapılması, köpeğinizin sağlıklı bir şekilde yaşamasının ilk kuralıdır. Gündelik rutinde ise hijyeni sağlamak açısından kedi -köpek yıkama fırçaları alabilirsiniz. Yiyeceğini rahatlıkla tüketebileceği türden mama kapları almanız da köpeğinizin kolaylığı açısından önem arz eder. Köpeğinizin yemeğini yediği esnada mamanın dışarı taşmasını önlemek için geniş mama kaplarını tercih edebilirsiniz. Mama kabı alırken ürünün yerleştirileceği mekânda göze hoş gelmesi açısından şekilli modellere de bakabilirsiniz. Köpeklerin yaptıkları dışkıyı bertaraf etmek için kullanılan torbalar, taşınması sırasında aksilikler doğurabilir. Bunun önüne geçmek için bir dışkı torba çantası alabilirsiniz. Bu sayede herhangi bir kaza ihtimalini ortadan kaldırmış ve dışkıyı da bir çantada toplamış olursunuz. Köpeklerin damak tatları ve memnuniyetlerini arttırmak için alacağınız mamaların kalitesi de oldukça önemlidir. Ayrıca köpeğinizin istenilen belirli davranışları kazanması için ödül maması da alabilir, onu bir yandan eğitirken bir yandan da mutlu edebilirsiniz. Bu eğitimin önemli parçalarından biri de tuvalet eğitim pedleridir. Bazı köpekler tuvalet eğitimine daha çabuk ve kendiliğinden adapte olurken bazıları biraz daha emek istemektedir. Köpek tuvalet eğitim pedleri bu noktada imdadınıza koşabilir. Araçla seyahate köpeğinizle beraber çıkıyorsanız, kedi ve köpekler için tasarlanan araç koltuk kılıflarını da kullanabilirsiniz. Geniş bir ürün ağına sahip olan köpek bakım malzemelerini akrep.com’daki kategoriden inceleyebilir, ürünler arasındaki fiyat farklarını öğrenebilirsiniz.

Sokak Köpekleri İçin Mama ve Su

Dünya genelinde giderek popülerleşen ve sokak hayvanlarına fayda sağlayan bir kap mama ve su uygulamalarından oldukça verim alınmaktadır. Belirli bölgelere mama ve su koyarak sokak hayvanlarının açlık ve susuzluklarını gidermelerine yardımcı olabilirsiniz.  Kedi ve köpekler başta olmak üzere birçok hayvan faydalandığı için metal malzemeden yapılan daha uzun ömürlü mama kaplarını tercih edebilirsiniz. Satın alacağınız mamaların da sokaktaki hayvanlar için ideal türden olmasına dikkat etmeniz gerekebilir. Yalnızca köpeklerin değil birçok canlının yararlandığı bu uygulamayla bulunduğunuz muhitteki birçok hayvana fayda sağlayabilirsiniz. Tüm dünyada büyük ilgi gören bu uygulama bazı yerlerde mamanın koyulacağı özel yerlerin sağlanmasıyla da geliştirilmektedir. Siz de köpekler başta olmak üzere başka canlılar için de satın alabileceğiniz sayısız ürünü akrep.com aracılığıyla inceleyebilirsiniz.

Diğer GÜNCEL Haberler

 
Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır