menüler
HAVA DURUMU

KOCASİNANLI ÇOCUKLAR VATAN VE MİLLET SEVGİSİYLE YARIŞTILAR

Kocasinan Belediyesi ve Kocasinan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle öğrencilerin milli birlik ve beraberlik duygularını daha da pekiştirmek amacıyla ‘Liseler arası vatan, bayrak ve kahramanlık konulu şiir okuma yarışması’ düzenlendi. Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, “Çocuklarımızla birlikte Güçlü ve Büyük Türkiye’yi inşa ediyoruz” dedi.
22 Mayıs 2019, Çarşamba
Osman Ulubaş Kayseri Fen Lisesi Konferans Salonunda düzenlenen etkinliğe; Kocasinan İlçe Milli Eğitim Müdürü Yaşar Öztürk, Milli Eğitim Şube Müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Liseler arası vatan, bayrak ve kahramanlık konulu şiir okuma yarışması finalinde yarışan öğrenciler performanslarıyla göz doldurdu. Yarışmada öğrencilerin birbirinden güzel performanslarıyla duygu dolu anlar yaşanırken, jüri üyeleri puanlama yapmakta oldukça zorlandı. Yarışmaya katılanlar; ezbere okuma 10 puan, vurgu ve tonlamayla okuma 10 puan, jest ve mimikleri kullanma 10 puan, duraklamalara ve ulamalara uygun okuma 10 puan, şiir diline uygun okuma 10 puan, ses tonunu ve nefesi ayarlama 10 puan, kelimeleri doğru ifade etme 10 puan, ses ve müzik uyumu 10 puan, sahne hakimiyeti 10 puan ve öğrencinin kıyafeti 10 puan olmak üzere toplam 100 puan üzerinden değerlendirildi.
 
Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Kocasinan Belediyesi olarak hayatın her alanında yer aldıklarını belirterek “Çocuklarımıza yönelik verdiğimiz eğitim, sanat ve sosyal içerikli aktivelerle yarınlarımızın emanetçilerini milli ve manevi değerlerle daha donanımlı olmalarına katkı sağlıyoruz. Böyle yarışmalarla vatanını, milletini seven, milli ve manevi değerlerine sahip çıkan nesiller oluşması noktasında katkı sağlayarak, Büyük ve Güçlü Türkiye’yi hep birlikte inşa ediyoruz. Bu vesileyle dereceye giren geleceğimizin teminatı yavrularımızı tebrik ediyor, onları yetiştiren öğretmenlerimize teşekkür ediyorum” diye konuştu.
 
Kocasinan İlçe Milli Eğitim Müdürü Yaşar Öztürk ise güzel bir yarışma olduğunu belirterek, “Böyle anlamlı bir yarışmaya destek verdiği için başta Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.
 
Şiir okuma yarışmasında puanlama sonucunda finale kalan birinci Behice Yazgan Kız Anadolu Lisesi, ikinci Taceddin Veli Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi, üçüncü ise Argıncık Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi oldu. 
 
KOCASİNAN’IN FİLOSU İLE KALDIRIMLAR PIRIL PIRIL
 
Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, temizlik ekipleri ve modern araçlar ile yürütülen çalışmalar sayesinde vatandaşlara daha temiz ve daha hijyenik bir ortam sağladıklarını söyledi.
 
‘Temizlik imandandır’ anlayışıyla profesyonel bir şekilde çalışan Kocasinan Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, ‘Kocasinan’ın Filosu’ isimli yeni nesil temizlik aracıyla çöp konteynerleri ve kaldırımlarda oluşan ağır kirleri, hijyenik bir şekilde dezenfekte ederek, daha güzel çevre noktasında katkı sağlıyor. Rutin temizlik hizmetlerinin yanında kaldırımların daha temiz olması için hummalı bir şekilde titizlikle temizleyen ekipler, yürüttükleri çalışmalar sayesinde vatandaşlara daha temiz ve daha hijyenik bir ortam sağlıyor.
 
Daha temiz Kocasinan için gece-gündüz demeden çalıştıklarını belirten Başkan Çolakbayrakdar, “Belediye denildiği zaman; ilk başta temizlik akla gelir. Cadde ve sokakların temizlenmesi, çöplerin toplanması ve vatandaşların sabah gidecekleri yere ulaşırken tertemiz çevreyle karşılaşmaları çok önemlidir. Bu kapsamda Kocasinan Belediyesi olarak daha temiz Kocasinan için ilçenin temizliğine azami özen gösteriyoruz. Her geçen gün temizlik konusunda hizmetlerimizi artırarak yeni ve farklı projeler hayata geçiriyoruz. Bunlardan biri olan 2 yıl önce hizmete sunduğumuz yeni nesil aracımızla gerek yer altı gerekse yer üstü konteynerlerinin yerinde temizlenmesini sağlıyoruz.
 
Ayrıca kaldırım ve caddelerde temizlenmesi zor olan lekeleri su basınçlı dezenfeksiyon makinası ile hijyenik bir şekilde temizleniyor. Hemşehrilerimin hayatını daha da kolaylaştırmak ve çevrelerini daha da temiz bulabilmeleri için her daim yanlarında ve hizmetindeyiz.” ifadelerini kullandı.
 
Başkan Çolakbayrakdar, “Bütün gayretimiz daha güzel bir Kocasinan'ı hemşehrilerimizin hizmetine sunmaktır” diyerek sözlerini noktaladı.
 
Vatandaşlar ise Kocasinan Belediyesi’nin temizlik ve diğer çalışmalarından son derece memnun kaldıklarını belirterek, Başkan Çolakbayrakdar’a teşekkür etti. BÜLTEN

Diğer SİYASET Haberler

 
Copyright 2016 Tüm Hakları Saklıdır