menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

Kısıtlamadan muaflar

Direksiyon sınavlarına girecek kişilerin, hafta sonunda uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasından muaf tutulması, sürücü kurslarını sevindirdi.
23 Ocak 2021, Cumartesi

İçişleri Bakanlığı’nın zorunlu olan direksiyon eğitim sınavları ile diğer teorik ve uygulama sınavlarında görev alan komisyon görevlileri, usta öğreticiler ve sınavlara girecek kursiyerlerin hafa sonu sokağa çıkma kısıtlamasından muaf tutması, Kayseri’de sürücü kurslarını sevindirdi. Sürücü kursu sahibi Nuh 1.5 aydır sınavların yapılmadığını ve sürücü adaylarının mağduriyet yaşadıklarını söyledi. 

  Adayların muaf tutulmalarından sonra bu mağduriyetin sona ereceğini kaydeden Çelik, “Koronavirüs tedbirleri kapsamında uygulanan sokağa çıkma kısıtlamaları bizi olumsuz etkiledi. Yazılı sınavlara adaylarımız girebiliyordu ve uygulamalı direksiyon eğitimlerimize de katılabiliyorlardı. Kısıtlamadan dolayı direksiyon sınavlarına giremiyorlardı. Bakanlık nezdinde de Sürücü Kursları Konfederasyonu olarak ve sendika olarak girişimde bulunuldu. Bu girişimlerimizin sonucunda da bağlı olduğumuz Milli Eğitim Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı’nın da onayını alarak hafta sonlarında direksiyon sınavlarını yapma izni verildi. Türkiye genelinde direksiyon sınavına girecek yaklaşık 300 bin aday vardı ve yığılma olmuştu. Bu adaylarımız da mağduriyet yaşıyorlardı. Bu adaylarımızın birçoğu üniversite öğrencisi veya iş bulmak için ehliyete ihtiyacı olan adaylardı. İnşallah bu mağduriyet bundan sonra giderilecek. ” ifadelerini kullandı. 

 İHA 

Diğer GÜNCEL Haberler

 
Copyright 2016-2019
Kayseri Anadolu Haber Gazetesi
Kayseri Haber, Son dakika Kayseri haberlerini buradan takip edin. En son kayseri haberleri Kayseri Anadolu Haber'de.

Sitede kullanılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Yazı ve meteryaller hiçbir şekilde kullanılamaz!

Künye

Yazarlarımız

İletişim

Adres

Sahabiye, Ahmet Paşa Cd. No:7, 38010 Kocasinan / Kayseri

Telefon

+0.352 222 51 13 - 14

Email

kayserianadoluhaber@msn.com
Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır