menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

"Kişisel Verilerin Korunması ve Bilgi Güvenliği" eğitimi

Erciyes Teknopark ve ORAN Kalkınma Ajansı işbirliğiyle "Kişisel Verilerin Korunması ve Bilgi Güvenliği" eğitimi düzenlendi.
25 Şubat 2020, Salı

Eğitimle ilgili açıklama yapan Erciyes Teknopark Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Recai Kılıç, kişisel verilerin korunmasına ilişkin bilgi güvenliği önlemlerinin önemli bir güvenlik zincirini oluşturduğunu belirtti.

Bu durumun hukuki süreçlerden, teknik önlemlere kadar pek çok yükümlülüğü beraberinde getirdiğini aktaran Kılıç,  şunları kaydetti:

"Kişisel verilerin korunması turizmden ticarete, sosyal güvenlikten eğitime kadar pek çok alanda büyük önem arz etmektedir. Dolayısıyla kişisel verilerin korunması ve bilgi güvenliğinin sağlanması her yönüyle büyük önem taşımaktadır. Örneğin firmaların tedarikçileri ile ilişkilerinde, iş yaptığı tüm firmalar ve kişilerle, imzalanan tüm sözleşmelere kişisel verilerin korunması kanununa özel madde eklenmelidir. Erciyes Teknopark çatısı altında hizmet veren firmalarımıza kişisel verilerin korunması ve bilgi güvenliğinin sağlanmasının önemini anlatmak adına bu eğitimi düzenledik."

Diğer BİLİM-TEKNOLOJİ Haberler

 
Copyright 2016-2019
Kayseri Anadolu Haber Gazetesi
Kayseri Haber, Son dakika Kayseri haberlerini buradan takip edin. En son kayseri haberleri Kayseri Anadolu Haber'de.

Sitede kullanılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Yazı ve meteryaller hiçbir şekilde kullanılamaz!

Künye

Yazarlarımız

İletişim

Adres

Sahabiye, Ahmet Paşa Cd. No:7, 38010 Kocasinan / Kayseri

Telefon

+0.352 222 51 13 - 14

Email

kayserianadoluhaber@msn.com
Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır