menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

Kırsal kalkınmaya yönelik projeler için kollar sıvandı

Uygulama ve proje odaklı üniversite misyonuyla çalışmalarını sürdüren Kayseri Üniversitesi, tarım, hayvancılık ve turizm alanlarında Kayseri’nin kırsal kalkınmasına yönelik projeler için kolları sıvadı.
26 Kasım 2020, Perşembe

Kayseri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa, Safiye Çıkrıkçıoğlu MYO, Mustafa Çıkrıkçıoğlu MYO, Yeşilhisar MYO ve Yahyalı MYO öğretim elemanları ile bir araya geldi. Rektörlük Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen ve Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Derviş Boztosun ile Prof. Dr. Semra Aksoylu’nun da katıldığı toplantıda Rektör Karamustafa, kuruluşu henüz yeni olmasına rağmen Kayseri Üniversitesi’nin misyon, vizyon ve hedefleri kapsamında çalışmalarını aralıksız sürdürdüğünü kaydetti. Kayseri şehrinin ismini taşıyan üniversitelerinin sadece eğitim-öğretim faaliyetleri ile değil, yaptığı ve yapacağı bilimsel çalışmalarla şehre toplumsal fayda oluşturmak için gayret ettiğinin altını çizen Rektör Karamustafa, şunları ifade etti:

“Kayseri Üniversitemiz sadece bulunduğu şehrin merkezinde değil, ilçelerde de kampüsleri olan bir şehir üniversitesidir. Dolayısıyla yaptığı tüm çalışmalarda şehrimize ve ülkemize fayda oluşturmak zorundadır. İktisadi açıdan katkı sağlayan, sürdürülebilir olan ve yöresel değerleri ön plana çıkaran projelere ağırlık vereceğiz. Gerek ORAN Kalkınma Ajansı, gerek kamu kurum kuruluşları ve gerekse yerel dinamiklerle ortak çalışma yaparak, Kayseri merkez ve ilçelerinin tarım, hayvancılık ve turizm alanlarında kırsal kalkınması için gerekli proje desteğini sağlayacağız. Bu yönde öğretim elemanlarımızın sürekli destekçisi olacağız.”
Rektör Karamustafa’nın konuşmasının ardından öğretim elemanları proje fikirleri konusunda görüşlerini belirtti.

Kurumsal Haber

Diğer GÜNCEL Haberler

 
Copyright 2016-2019
Kayseri Anadolu Haber Gazetesi
Kayseri Haber, Son dakika Kayseri haberlerini buradan takip edin. En son kayseri haberleri Kayseri Anadolu Haber'de.

Sitede kullanılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Yazı ve meteryaller hiçbir şekilde kullanılamaz!

Künye

Yazarlarımız

İletişim

Adres

Sahabiye, Ahmet Paşa Cd. No:7, 38010 Kocasinan / Kayseri

Telefon

+0.352 222 51 13 - 14

Email

kayserianadoluhaber@msn.com
Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır