menüler
HAVA DURUMU

KENTSEL DÖNÜŞÜM VE BEYDEĞİRMENİ’NE HIZ VERİLECEK

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, gündüz yoğun programlarına geceleri de birimlerle değerlendirme toplantılarına devam ediyor. Başkan Büyükkılıç, bu kez Büyükşehir Belediyesi İmar A.Ş. ve Kentsel Dönüşüm Daire Başkanlığı tarafından sürdürülen projelerle ilgili değerlendirme toplantısı yaptı. Başkan Büyükkılıç, başta Sahabiye olmak üzere kentsel dönüşüm projeleri ile Beydeğirmeni Besi Bölgesi projelerine hız vereceklerini belirtti.
19 Nisan 2019, Cuma
Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Büyükşehir Belediyesi İmar A.Ş. Genel Müdürü Serdar Altuntuğ ve Kentsel Dönüşüm Daire Başkanı Hakkı Alp’den kapsamlı brifingler aldı. Her iki birimin mali ve idari yapısı ile ilgili de bilgi alan Başkan Memduh Büyükkılıç, iki birimin birlikte sürdürdüğü Beydeğirmeni Projesi ve Sahabiye Kentsel Dönüşüm Projesi’nin geldiği noktayla ilgili detaylı değerlendirmelerde bulundu.
 
Beydeğirmeni projesine hızlı bir şekilde devam edeceklerini ifade eden Başkan Büyükkılıç, “Buradan yer alan ya da alacak olan üreticilere proje ve taşınma desteği vereceğiz. Beydeğirmeni Projesi şehrimiz için çok önemli bir proje. Burada yer almak isteyenlerin geç kaldım diyebileceği bir proje. Projeye hız vereceğiz ve belli bir sürede tesisini yapmayan kişilerden arsaların geri iadesini de sağlayacağız” dedi.
 
YENİ KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJELERİ GELİYOR
 
Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, kentsel dönüşüm çalışmalarıyla ilgili de açıklamalarda bulundu. Sahabiye Kentsel Dönüşüm Projesi’nde ikinci etap için ihale hazırlıklarının tamamlandığını ifade eden Başkan Büyükkılıç, “Buradaki 6 bloğun ihalesini kısa zamanda yapacağız. Ayrıca yeni kentsel dönüşüm alanları da söz konusu. Cami Kebir bölgesinde TOKİ ile işbirliği içinde yapacağımız projenin startını verdik. Şu an gerekli tespitler yapılıyor. Rezerv alanların hayata geçirilmesiyle çalışmalar hız kazanacak” diye konuştu. Kayseri Mahallesi’nin ikinci etabının çalışmalarını da hızlandıracaklarını dile getiren Başkan Büyükkılıç, “Meryem Ana Kilisesi’nin etrafındaki tarihi dokuyla ilgili de çalışmalar yapacağız. Ayrıca kentsel dönüşümde farklı bölgelerde de rezerv alanlarla ilgili çalışmalar devam edecek” dedi. Başkan Memduh Büyükkılıç, sözlerinin sonunda İmar A.Ş. ve Kentsel Dönüşüm Daire Başkanlığı’nın deneyimli, birikimli, çalışkan ve gayretli personeline teşekkür etti.
 
BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ’A ZİYARETLER SÜRÜYOR
 
Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’a hayırlı olsun ziyaretleri devam etti. Başkan Büyükkılıç, tüm kişi, kurum ve kuruluşlara ilgileri için teşekkür etti ve Kayseri için hep birlikte el ele gönül gönüle çalışacaklarını söyledi.
 
Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç’ı Gönüllü Kültür Teşekkülleri Başkanı Ahmet Taş ile Konya Sivil Toplum Kuruluşları Platformu Başkanı Muhsin Görgülü ziyaret etti. Ziyarette Başkan Büyükkılıç’a hayırlı olsun temennilerini ileten Ahmet Taş, “Rabbim adaletle, şevkle, başarıyla hizmet etmeyi nasip etsin. Sivil topluma düşen bir görev olursa hem yanınızdayız hem de duacınızız” dedi. Ahmet Taş, ziyarette ayrıca Konya Sivil Toplum Kuruluşları Platformu Başkanı Muhsin Görgülü ile birlikte Konya sivil toplum kuruluşlarının 24-28 Nisan tarihleri arasında Kayseri’de yapacağı Ufuk Turu programına da Başkan Büyükkılıç’ı davet etti.
 
Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç’ı Türkiye Belediye Başkanları Birliği Genel Sekreteri Hüseyin Erer ve belediye başkanları, Develi Kaymakamı Murat Duru, Gemerek Belediye Başkanı Remzi Kılıçdağı, Kızılay Kayseri Şube Başkanı Şener Şekerci ve şube yöneticileri, Türk Kadınlar Birliği Kayseri Şube Başkanı Ayşe Uzunlu ve yönetim kurulu üyeleri, Aile Sosyal Politikalar İl Müdürü Nevzat Özer ve Arı Yetiştiricileri Birliği Başkanı İlhan Bozdağ da ziyaret etti. Başkan Büyükkılıç, tüm kişi, kurum ve kuruluşlara nezaketleri için teşekkür ederek, Kayseri için el ele gönül gönüle çalışacaklarını söyledi.
 
Başkan Büyükkılıç; İncesu, Yeşilhisar, Yahyalı ve Develi ilçelerini ziyaret etti
 
“GÖNÜLLERDE YER ETMEYE DEVAM EDECEĞİZ”
 
Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, dört ilçeyi kapsayan programında ilçe belediye başkanlarıyla görüştü ve hayırlı olsun temennilerinde bulundu. Başkan Büyükkılıç, ilçelerle el ele gönül gönüle vererek hizmet edeceklerini ifade ederek, gönüllerde yer etmeye devam edeceklerini kaydetti.
 
Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, AK Parti İl Teşkilatının düzenlediği dört ilçeyi kapsayan ziyaret programına katıldı. AK Parti Kayseri Milletvekili Taner Yıldız ve AK Parti İl Başkanı Şaban Çopuroğlu’nun da katıldığı ilçe ziyaretleri İncesu ile başladı. İncesu programında öncelikle AK Parti İlçe Başkanlığı ziyaret edilerek İlçe Başkanı İsmail Tekinsiz ve partililerle görüşüldü. İlçe teşkilatının ardından İncesu Belediyesi’ne geçildi. İncesu Belediyesi’ni ziyarette AK Parti İl Başkanı Şaban Çopuroğlu, parti ayrımı yapmadan Kayseri’deki tüm belediye başkanları adına diktikleri fidanın plaketini İncesu Belediye Başkanı Mustafa İlmek’e verdi.
 
Ziyarette tüm ilçeler gibi İncesu’nun da gönüllerinde ayrı bir yeri bulunduğunu ifade eden Başkan Memduh Büyükkılıç, hiçbir ayrım yapmadan tüm ilçelerle kol kola girerek hizmet edeceklerini belirtti. Başkan Büyükkılıç, Berat Kandili ve Cuma gününü de tebrik etti.   
 
İncesu Belediye Başkanı Mustafa İlmek de Başkan Büyükkılıç’ın ilk günden beri ayrım yapmadan her ilçeyi destekleyeceğini belirttiğini hatırlattı ve bu bakış açısından duydukları memnuniyeti dile getirdi.
 
YEŞİLHİSAR’A BÜYÜKŞEHİR’DEN BAŞKAN
 
Ak Parti Kayseri Milletvekili Taner Yıldız, Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, AK Parti İl Başkanı Şaban Çopuroğlu ve beraberindekiler İncesu ilçesinin ardından Yeşilhisar’a geçtiler. Ziyarette, Büyükşehir Belediyesi’ndeki daire başkanlığı görevinden ayrılarak Yeşilhisar Belediye Başkanı seçilen Halit Taşyapan’a hayırlı olsun temennilerinde bulunuldu. Halit Taşyapan, Büyükşehir Belediyesi’nin de vereceği destekle en güzel hizmeti vereceklerini söyledi. Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç da, “Büyükşehir içinden yetişmiş bir kardeşimiz olan Halit Başkan ile el ele gönül gönüle çalışacağız. Allah muhabbetimizi, birlik ve beraberliğimiz bozmasın” diye konuştu.
 
“GECE GÜNDÜZ HİZMET EDECEĞİZ”
 
İlçe ziyaretleri Yeşilhisar’ın ardından Yahyalı ile devam etti. İlçe Belediyesine yapılan ziyarette Yahyalı Belediye Başkanı, ziyaretten duyduğu mutluluğu dile getirdi ve “Yahyalımıza Büyükşehir Belediyemizle birlikte gece gündüz hizmet edeceğiz” ifadelerini kullandı. Büyükşehir Belediye Başkanı Büyükkılıç da “Kol kola girerek gönüllerde yer etmeye devam edeceğiz” diye konuştu. 
 
HER İLÇEDE SICAK KARŞILAMA
 
İlçe ziyaretlerinin son durağı Develi oldu. Her ilçede olduğu gibi Develi’de de vatandaşlar sıcak ve samimi bir şekilde karşıladılar. İlçe Belediyesi önündeki karşılamada Başkan Memduh Büyükkılıç’a çiçeğin yanı sıra Develi Belediyespor’un atkısı hediye edildi. Başkan Büyükkılıç, Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar’ı ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerinde bulundu. Belediye Başkanı Mehmet Cabbar, “İnşallah sorumluluğumuzun farkında olarak yolumuza devam ediyoruz” dedi. Büyükşehir Belediye Başkanı Büyükkılıç da “Bizleri sıcak bir şekilde ilgiyle karşılayan hemşehrilerime teşekkür ediyorum. Bizleri seven, güvenen Develili hemşehrilerimize layık hizmetler yapacağımızdan kuşkunuz olmasın” diye konuştu. BÜLTEN

Diğer SİYASET Haberler

 
Copyright 2016 Tüm Hakları Saklıdır