menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

KAYÜ’de yeni açılan lisans programları öğrenci alımına başlıyor

Kayseri Üniversitesi’nde Mühendislik, Mimarlık ve Tasarım Fakültesi bünyesinde yeni kurulan Bilgisayar Mühendisliği ve Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümleri ile Develi Sosyal Beşeri Bilimler Fakültesi bünyesinde yeni kurulan Tarih ve Türk Dili ve Edebiyatı Bölümlerine yeni eğitim-öğretim yılından (2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılı) itibaren öğrenci alınacak.
13 Temmuz 2021, Salı

Rektör Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa, misyon, vizyon ve hedefleri doğrultusunda eğitim-öğretim yelpazesini genişletme gayretinde olan Kayseri Üniversitesi’nin yeni kurulan bölümlerle çeşitliliğinin arttığını ifade etti.

Rektör Prof. Dr. Karamustafa, “Mühendislik, Mimarlık ve Tasarım Fakültemiz Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümüne yeni eğitim-öğretim yılı itibarıyla 40 kişilik kontenjan ayrıldı. Mühendislik Mimarlık ve Tasarım Fakültemiz Bilgisayar Mühendisliği Bölümüne ise 60 öğrenci alımı yapılacaktır. Yeni kurulan Develi Sosyal ve Beşeri Bilimler Fakültemizin Tarih Bölümü ile Türk Dili ve Edebiyatı Bölümlerine ise 60’şar öğrenci alınacaktır. Yeni bölümlerimizi tercih edecek tüm öğrencilerimize şimdiden başarılar diliyorum. Deneyimli akademik kadromuzla diğer bölüm ve programlarımızda olduğu gibi, yeni açılan bölümlerimizdeki öğrencilerimize de en iyi şekilde eğitim vermeye devam edeceğiz. Üniversitemiz, sahip olduğu uygulama ve proje odaklı, iş dünyası ile bütünleşen, bölgesel kalkınmaya katkı sağlayan ve nitelikli insan gücünü yetiştirerek toplumsal fayda oluşturma misyonu ile fakülte, enstitü ve meslek yüksekokullarında eğitimdeki kalite çıtasını sürekli yüksek tutacaktır” diye konuştu.

 

Diğer EĞİTİM Haberler

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Copyright 2016-2019
Kayseri Anadolu Haber Gazetesi
Kayseri Haber, Son dakika Kayseri haberlerini buradan takip edin. En son kayseri haberleri Kayseri Anadolu Haber'de.

Sitede kullanılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Yazı ve meteryaller hiçbir şekilde kullanılamaz!

Künye

Yazarlarımız

İletişim

Adres

Sahabiye, Ahmet Paşa Cd. No:7, 38010 Kocasinan / Kayseri

Telefon

+0.352 222 51 13 - 14

Email

kayserianadoluhaber@msn.com
Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır