menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

Kayseri Üniversitesi’nde 'Çanakkale Zaferi' Etkinliği Düzenlendi

Kayseri Üniversitesi’nde (KAYÜ), Çanakkale Zaferinin 107. yıldönümü dolayısıyla etkinlik düzenlendi.
19 Mart 2022, Cumartesi

15 Temmuz Yerleşkesi Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen etkinliğe, Rektör Prof. Dr, Kurtuluş Karamustafa, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Derviş Boztosun ve Prof. Dr. Semra Aksoylu, Hacettepe Üniversitesi Öğretim Üyesi, Tarihçi, Araştırmacı-Yazar Prof. Dr. Tufan Gündüz, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Kayseri Bölge Müdürü Mehmet Uğurlu ile çok sayıda öğretim elemanı, öğrenci ve idari personel katıldı. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başlayan etkinlikte 'Çanakkale Zaferi' konulu kısa video gösterimi yapıldı. Etkinliğin açış konuşmasında Rektör Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa, Çanakkale Zaferinin yaşadığımız bu topraklarının Türk yurdu olarak tescillendiği zafer olduğunu belirtti.

Rektör Karamustafa, “Çanakkale Zaferi bizim için çok önemlidir. Yaşadığımız bu toprakların Türk yurdu olarak tescillendiği gündür. Çanakkale Zaferi bizim için bir onurdur, şereftir. Çanakkale Zaferi, Türk Milletinin Anadolu’dan dünyaya haykırışıdır. Bu yüzden Çanakkale’yi düşmana geçilmez kılan ecdadımızla ne kadar öğünsek azdır. Bu vesile ile şehitlerimizi ve ebediyete irtihal eden gazilerimizi rahmet, minnet ve dua ile anıyorum” dedi.

Rektör Karamustafa’nın konuşmasının ardından Hacettepe Üniversitesi Öğretim Üyesi, Tarihçi, Araştırmacı Yazar Prof. Dr. Tufan Gündüz, 'Çanakkale Zaferi' konulu konferans verdi. Prof. Dr. Tufan Gündüz, konferansta yaptığı konuşmada Çanakkale Zaferi ile Kurtuluş Savaşı’nın Türk Milleti ve Türk tarihi açısından önemini anlattı.

>>Kurumsal Haber

Diğer EĞİTİM Haberler

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Copyright 2016-2019
Kayseri Anadolu Haber Gazetesi
Kayseri Haber, Son dakika Kayseri haberlerini buradan takip edin. En son kayseri haberleri Kayseri Anadolu Haber'de.

Sitede kullanılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Yazı ve meteryaller hiçbir şekilde kullanılamaz!

Künye

Yazarlarımız

İletişim

Adres

Sahabiye, Ahmet Paşa Cd. No:7, 38010 Kocasinan / Kayseri

Telefon

+0.352 222 51 13 - 14

Email

kayserianadoluhaber@msn.com
Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır