menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

Kayseri Türkiye’nin büyümesine katkı sağlıyor

Kayseri Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Nursaçan, yılın ilk çeyreğine ait büyüme rakamları ve ihracatımızdaki rekor artışlara Kayseri’nin önemli oranda katkı sunduğunu belirtti. Başkan Nursaçan, Kayseri OSB’de yılın ilk 5 ayını kapsayan doğal gaz ve elektrik tüketim rakamlarını açıkladı ve geçen yılın ilk 5 ayına göre yüzde 22’lik bir büyümenin söz konusu olduğunu söyledi. 
07 Haziran 2021, Pazartesi

DOĞAL GAZ VE ELEKTRİK TÜKETİMİ ARTTI

Nursaçan, sanayicinin kullandığı doğal gaz ve elektrik tüketimindeki artışın devam ettiğini belirterek, verilerin üretimin arttığının göstergesi olduğunu dile getirdi. Kayseri OSB’de Mayıs ayında kullanılan elektrik miktarının 92 milyon 229 bin kilovatsaat olduğunu ifade eden Başkan Nursaçan, elektrik tüketiminde geçen yılın Mayıs ayına göre yüzde 44,7’lik bir artış yaşandığını belirtti. Yılın ilk 5 ayındaki elektrik tüketim miktarının 534 milyon kilovatsaati aştığını dile getiren Nursaçan, ilk 5 aylık tüketimin geçen yılın ilk 5 ayına göre yüzde 22 arttığını söyledi.

Kayseri OSB Başkanı Nursaçan, doğal gaz tüketiminde de benzer bir artışın söz konusu olduğunu ifade ederek, “Mayıs ayındaki doğal gaz tüketimimiz geçen yılın Mayıs ayına göre yüzde 39,6 oranında artarak 8 milyon 131 bin metreküpü aştı. Yılın ilk 5 ayındaki tüketimimiz ise geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 22,2’lik artışla 56 milyon 703 bin metreküpe ulaştı” dedi.

KAYSERİ ÜRETMEYE DEVAME DİYOR

Doğal gaz ve elektrik tüketim miktarının Kayseri OSB’de geçen yılın ilk 5 ayına göre yüzde 22,2’lik bir büyümeyi işaret ettiğini vurgulayan Başkan Tahir Nursaçan, Kayseri’nin üretmeye devam ettiğini ve Türkiye’nin büyümesine en önemli katkıyı sunan illerin başında geldiğini kaydetti. Tahir Nursaçan, ülkemiz için üreten ve üretime katkı sunan herkese teşekkür etti.

Kurumsal Haber

Diğer EKONOMİ Haberler

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Copyright 2016-2019
Kayseri Anadolu Haber Gazetesi
Kayseri Haber, Son dakika Kayseri haberlerini buradan takip edin. En son kayseri haberleri Kayseri Anadolu Haber'de.

Sitede kullanılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Yazı ve meteryaller hiçbir şekilde kullanılamaz!

Künye

Yazarlarımız

İletişim

Adres

Sahabiye, Ahmet Paşa Cd. No:7, 38010 Kocasinan / Kayseri

Telefon

+0.352 222 51 13 - 14

Email

kayserianadoluhaber@msn.com
Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır