menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

Kayseri polisi vatandaşı bilgilendirmeye devam ediyor

Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü ekipleri; 15 Aralık 2020-15 Ocak 2021 tarihleri arasında 7 bin 437 vatandaşa ulaşarak çeşitli konularda bilgilendirme yaptı.
20 Ocak 2021, Çarşamba

Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğünce, 15 Aralık 2020 - 15 Ocak 2021 tarihleri arasında İpeksi Dokunuş ile Sokaktan Madalyaya Uzanan Eller, Emniyetle Engelsiz Yarınlar, Silah Atmayalım Yaşamları Karartmayalım, At Çiftliğinde Projeler, Dilenciliği Meslek Edindirmeyelim, Pencerem Kapım Güvenli Yapım, Telefonla Dolandırıcılık Mağduru Olmayalım, Öğrencilerimiz Geleceğimiz, Trafikte Eğitimli Çocuklar Projeleri ile genel faaliyet ve çalışmaların yürütülmeye devam ettiği bildirildi. Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü genel faaliyet ve çalışmalarında, öğrencilere yönelik 3 bilgilendirme toplantısı düzenlenmiş, hane, işyeri, okul, resmi kurum, özel kurum, umuma açık yerler ile yüz yüze yapılan görüşmelerde 2.137 bilgilendirme faaliyetinde bulunulmuş, engelli, sokak çocuğu, yaşlı ve yardıma muhtaç vatandaşlarımıza yönelik 90 sosyal yardım faaliyeti, 10 sosyal etkinlik ve 29 suç mağduru vatandaşımıza destek ziyareti gerçekleştirildi. Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü çalışmaları kapsamında, asayiş ve güvenlik konularında emniyet birimlerine 20 bildirim, güvenlik açısından risk oluşturan metruk yapıların yıkılması veya güvenlik tedbiri alınması hakkında ilgili kurumlara 39 metruk yapı bildirimi olmak üzere toplam 59 bildirimde bulunulmuştur. Yılbaşı tatili süresince sokağa çıkma kısıtlaması tedbirleri ile ilgili yayımlanan genelgeler doğrultusunda, İlimizin farklı bölgelerinde ikametlerinden yürüme mesafesinde market alışverişi için ayrılan 286 vatandaşımıza Koronavirüs pandemi kuralları hakkında bilgilendirme faaliyeti yapıldı. Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğünce, kentte 270 kadın vatandaşa Kadın Acil Destek (KADES) uygulamasının tanıtılması ve kullanılması konusunda bilgilendirme çalışması yapılmış, hırsızlık olaylarının önlenmesinde güvenlik kamerası taktırılması konusunda 95 işyerine bilgilendirme faaliyeti yapılmış, 17 işyerine ise güvenlik kamerası taktırılması sağlandı. Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğünce, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü münasebetiyle haber ajansları ziyaret edilerek basın mensuplarına çiçek takdim edildi. 'Emniyetle Engelsiz Yarınlar' projesi kapsamında, ihtiyaç sahibi 1 engelli çocuğa joystickli akülü araç teslimi yapıldı, 1 engelli çocuğun doğum gününe katılımı sağlandı.

Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü proje, genel faaliyet ve çalışmalarında; 15 Aralık 2020-15 Ocak 2021 tarihleri arasında 7 bin 437 vatandaşa ulaşıldı. Koronavirüs pandemisi ile mücadelede maske takılması, sosyal mesafe kuralı ve hijyen konularına önem verilmesi ile Hayat Eve Sığar (HES) kodunun alınması ve kullanılması hakkında taksi durakları, güzellik salonları, kuaför/berber salonları, alışveriş merkezleri, cami ve pazar yerleri ile park ve bahçelerde 189 bilgilendirme faaliyeti yapıldı. Ayrıca Genel Güvenlik ve Asayiş, Hırsızlık, Dolandırıcılık, Kadın Acil Destek (KADES) konuları ile ilgili 4.649 adet broşür, afiş, sticker vb. bilgilendirme ve bilinçlendirme materyali dağıtıldı.

Kurumsal Haber

Diğer GÜNCEL Haberler

 
Copyright 2016-2019
Kayseri Anadolu Haber Gazetesi
Kayseri Haber, Son dakika Kayseri haberlerini buradan takip edin. En son kayseri haberleri Kayseri Anadolu Haber'de.

Sitede kullanılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Yazı ve meteryaller hiçbir şekilde kullanılamaz!

Künye

Yazarlarımız

İletişim

Adres

Sahabiye, Ahmet Paşa Cd. No:7, 38010 Kocasinan / Kayseri

Telefon

+0.352 222 51 13 - 14

Email

kayserianadoluhaber@msn.com
Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır