menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

İNSANLIK BUDUR

Kayseri Valisi Gökmen Çiçek’in başlattığı kampanya sayesinde tip 1 diyabet hastası 300 çocuğa Hayırsever İş İnsanı Abdullah Keskinkılıç tarafından sensörlü şeker ölçüm cihazı dağıtıldı. Kampanyayı belediyeler devam ettirecek.
15 Haziran 2022, Çarşamba

Kayseri 'de tip 1 diyabet hastası 300 çocuğa Valilik ve belediye öncülüğünde hayırsever iş insanı Abdullah Keskinkılıç 'ın katkılarıyla sensörlü şeker ölçüm cihazı dağıtıldı.

Kayseri 'de tip 1 diyabet hastası 300 çocuğa Valilik ve belediye öncülüğünde hayırsever iş insanı Abdullah Keskinkılıç 'ın katkılarıyla sensörlü şeker ölçüm cihazı dağıtıldı.

Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığındaki cihaz dağıtım programında konuşan Vali Gökmen Çiçek, 10 yaşındaki diyabet hastası çocuğun sensörlü şeker ölçüm cihazıyla ilgili bir çalışma yapılmasını istediği yönünde kendisine mesaj attığını dile getirdi.

Çiçek, hayırsever iş insanı Keskinkılıç 'a ziyaret sırasında konuyu açtığını ve hayırseverin cihazı karşılamayı taahhüt ettiğini aktardı.

Keskinkılıç 'a ve belediye yetkililerine teşekkür eden Çiçek, "Bazen toplumdaki sayıları az olduğu için bazı kişilerin sorunları gözden kaçabiliyor. Bu hastalar büyük sıkıntı çekiyor. Her şey ekonomik değil, gece saat 03.00 'te, 05.00 'te uyanıyor. Çocuğumuzun eline diken batacak olsa canımızı vermeye hazırız. Anneler her gün çocuklarının geleceği için 6-7 kere parmaklarını iğneyle deliyor. Bunun çok önemli olduğunu düşünüyorum. Hükümetimiz bu konuyu tamamen gündemine aldı, yakın zamanda büyük bir müjdeyi açıklayacağını biliyoruz." diye konuştu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç ise sosyal içerikli böyle bir proje gündeme geldiğinde Kayseri 'de hiç kimsenin sorumluluktan kaçmadığını ve gerekeni yaptığını ifade etti. Büyükkılıç, hayırsever iş insanı Abdullah Keskinkılıç’ın Kayseri’de ihtiyaç duyulan bir çok alanda katkı sunduğunu, hiçbir sorumluluktan kaçınmadığını dile getirerek, böyle bir kampanyaya katılmış olmasının da ayrıca anlamlı olduğunu kaydetti.

Hayırsever iş insanı Keskinkılıç ise valilik ziyareti sırasında diyabet hastalarının bu talebinden haberdar olduğunu, bugüne kadar bilgi sahibi olmadığına üzüldüğünü dile getirdi.

Diyabet hastalarının bu ihtiyacının artık giderileceğini ifade eden Keskinkılıç, "Siz hiç merak etmeyin, bu ihtiyacınız sonsuza kadar Kayseri tarafından temin edilecek, siz rahatınıza bakın. Keşke daha önce haberimiz olsaydı. Bugüne kadar bu sorunu fark edemediğimiz için bizi bağışlayın. Bu bizim insanlık görevimiz. Allah’ın bize emanet ettiği malı, bu uğurda harcıyoruz. " dedi.

Diyabet hastası çocuğu adına konuşan Ayşegül Albayrak ise tip 1 diyabet hastası çocukların ve ailelerinin yaşadıkları zorlukları anlattı.

Şeker ölçümü için saat 03.00 'te diyabet hastası çocukların parmağını iğne ile deldiklerini aktaran Albayrak, "Sorsanız, kimse kıyamaz yavrusuna, can verir acı veremez. Azıcık maddi gücü olan sensör cihazı alır, can yakmadan koldan sürekli ölçer kan şekerini. Geriye yılda yapılacak 1500 rutin insülin iğnesinin acısı kalır. Katkılarından dolayı hayırseverimiz başta olmak üzere Sayın Valimize ve emeği geçenlere teşekkür ederim." diye konuştu.

Konuşmaların ardından ilk etapta 300 çocuğa ulaştırılacak sensörlü şeker ölçüm cihazlarının dağıtımı yapıldı.

Talep doğrultusunda kentteki tüm çocuk diyabet hastalarına cihazın ulaştırılacağı belirtildi.

Diğer SAĞLIK Haberler

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Copyright 2016-2019
Kayseri Anadolu Haber Gazetesi
Kayseri Haber, Son dakika Kayseri haberlerini buradan takip edin. En son kayseri haberleri Kayseri Anadolu Haber'de.

Sitede kullanılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Yazı ve meteryaller hiçbir şekilde kullanılamaz!

Künye

Yazarlarımız

İletişim

Adres

Sahabiye, Ahmet Paşa Cd. No:7, 38010 Kocasinan / Kayseri

Telefon

+0.352 222 51 13 - 14

Email

kayserianadoluhaber@msn.com
Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır