menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

İl Sağlık Müdürü 'nde korona açıklaması ! "Kayseri 'de..."

Kayseri İl Sağlık Müdürü Ali Ramazan Benli, yaptığı açıklamada, salgında Kayseri 'nın kritik noktaya doğru ilerlediğini haftasonları evlerden çıkılmaması yönünde uyarıda bulundu.
12 Kasım 2020, Perşembe

İl Sağlık Müdürü Ali Ramazan Benli; Kayseri kritik noktaya doğru gidiyor. Lütfen kendimize gelelim. Hareketliliği azaltalım. Mecburi olmayan durumlarda yerimizden-evimizden ayrılmayalım. Haftasonları evimizden dışarı çıkmayalım. Karşılaştığımız herkesi virüs taşıyormuş gibi düşünerek hareket edelim.

Ayrıca Benli, filyasyon çalışmaları hakkında yaptığı başka bir çalışmada ise “Aylardır her akşam yapılan filyasyonda pozitif çıkan kişilerin durumları görüşülmektedir. Vakaların artışının temel nedeni pozitif çıkan kişilerin temaslılarının verilmemesi olarak öne çıkmaktadır. Vakaların son 5 gün içinde kimlerle birlikte olduğunu söylememeleri toplum olarak ayağımıza sıkmaktır. Temaslıların izolasyona alınması onların özgürlüğünün kısıtlanması olarak algılanmamalı. Aksine toplumun korunması için elzemdir” ifadelerine yer verdi.

Haber Merkezi

Diğer SAĞLIK Haberler

 
Copyright 2016-2019
Kayseri Anadolu Haber Gazetesi
Kayseri Haber, Son dakika Kayseri haberlerini buradan takip edin. En son kayseri haberleri Kayseri Anadolu Haber'de.

Sitede kullanılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Yazı ve meteryaller hiçbir şekilde kullanılamaz!

Künye

Yazarlarımız

İletişim

Adres

Sahabiye, Ahmet Paşa Cd. No:7, 38010 Kocasinan / Kayseri

Telefon

+0.352 222 51 13 - 14

Email

kayserianadoluhaber@msn.com
Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır