menüler
HAVA DURUMU

HER GÜN 350 BİN KİŞİYE ULAŞIM HİZMETİ

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Kayseri Ulaşım A.Ş. çalışanları ile iftarda bir araya geldi. Başkan Büyükkılıç, toplu taşımayla her gün Kayseri’nin yüzde 25’ine ulaşım hizmeti verildiğini söyledi.
25 Mayıs 2019, Cumartesi
Kayseri Ulaşım A.Ş. personeline Anadolu Harikalar Diyarı’nda verilen iftara Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’ın yanı sıra Öz Taşıma İş Sendikası Genel Başkanı Mustafa Toruntay, Büyükşehir Belediyesi bürokratları ve Ulaşım A.Ş. çalışanları katıldı.
 
İftarda yaptığı konuşmada Kayseri’de her gün 350 bin kişiye ulaşım hizmeti verildiğini dile getiren Başkan Memduh Büyükkılıç, “Kayseri’nin yüzde 25’i ile her gün muhatap oluyorsunuz. Çevremizdeki illerin nüfusundan fazlasına hizmet veriyorsunuz. Böylesine önemli bir hizmeti verdiğiniz için teşekkür ediyorum. Kayserimizin belediyeciliği dillere destan olduysa ve kamuoyunda takdir topluyorsa, sizlerin vermiş olduğu hizmet sayesindedir. İyi ki varsınız” dedi.
 
Konuşmasında saygılı ve güler yüzle verilen hizmetin önemini de vurgulayan Başkan Memduh Büyükkılıç, “İnancımız ‘İnsanların hayırlısı, onların hizmetkarı olanıdır’ der. Hükmedeni, tepeden bakanı değil. İnşallah bizler ve sizler hep birlikte en güzel şekilde hizmet edeceğiz. İnsanlarımıza güler yüzle hizmet ediyorsanız kulun duasını Allah’ın da rızasını kazanırsınız” diye konuştu. 
 
RAMAZAN GECELERİNE RENK KATIYOR
 
Büyükşehir Belediyesi tarafından Kayseri Dünya Ticaret Merkezi’nde oluşturulan Ramazan etkinlikleri şehrin en önemli uğrak mekanı oldu. Her gün büyük ilgi gören Ramazan etkinliklerine 20’inci gününde Prof. Dr. Mehmet Emin Ay katıldı.
 
Kayseri Dünya Ticaret Merkezi’nde kapılarını açan Ramazan etkinlikleri alanı özellikle iftardan sonra ziyaretçi akınına uğruyor. Etkinlik alanında kurulan sahnedeki programlar iftar sonrası çocuklara yönelik oyun ve yarışmalarla başlıyor. Daha sonra Ramazan ayının vazgeçilmezleri olan Karagöz ile Hacivat sahne alıyor.
 
Ramazan etkinlikleri, teravih namazı sonrası ise her gün ünlü bir ismi ağırlıyor. Etkinliklere, 20’inci gününde Prof. Dr. Mehmet Emin Ay katıldı. Prof. Dr. Mehmet Emin Ay, kendine has üslubuyla Ramazan ve faziletlerinden bahsetti. BÜLTEN

Diğer SİYASET Haberler

 
Copyright 2016 Tüm Hakları Saklıdır