menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

Hem öğretmen hem yazar

Kayseri’de Özel Eğitim Öğretmeni olarak görev yapan 37 yaşındaki Cezmi Eşelioğlu, çıkardığı 5 kitapla hem öğrencilerine hem vatandaşlara faydalı olmaya çalışıyor.
06 Nisan 2021, Salı

Kayseri’de İstiklal Özel Eğitim Meslek Okulu’nda Özel Eğitim Öğretmeni olan 37 yaşında ve 2 çocuk babası Cezmi Eşelioğlu, boş zamanlarını kitap yazarak değerlendirdi.

Eşelioğlu, özellikle milli ve manevi değerler ile özel çocuklara farkındalık oluşturmak amacıyla kaleme aldığı kitaplarla topluma hem faydalı olmak hem de mesaj vermek istediğini söyledi.

Öğretmenliğin yanı sıra milli ve manevi konularda konferanslar da veren Eşelioğlu, “Yayınlanmış 5 kitabım var. Öğretmenim ama biraz daha çalışmak istiyorum. Gençler ve çocuklar için bir şeyler yapmak istiyorum. Evdeyim ama üretmeyi seviyorum o nedenle kitap yazmaya başladım ve 5 kitap nasip oldu.” ifadesinde bulundu.

"Sosyal farkındalık amacıyla halkımız özel çocukları tanısın istedim"
Kaleme aldığı kitapları hakkında bilgi veren Eşelioğlu, “İlk kitabım Bir Oyunun İçinde isminde roman. Köyden şehre göç eden zengin bir köy ağasının yaşadıklarını anlatmaya çalıştım. İkinci kitabım Mülkün Hükümdarı’nın En Güzel İsimleri Esmaül Hüsna. Allah’ın isimleri ile ilgili 99 şiir var. Özel eğitimde farkındalık oluşturmak için Cennet Çocuklarının Farkında Mısınız? İsimli bir kitap çıkardım. Burada da sosyal farkındalık amacıyla halkımız özel çocukları tanısın bilsin onu istedik. İlkokul çocukları için değerler eğitimi kitabı kaleme aldım. İçinde 21 hikaye ve 21 tane okuduğunu anlama etkinliği var. Son kitabım ise Yıl 2053 Bir Milletin Hayali ismindeki kitap. 2053 yılında devletimizin kat be kat olan gücünü göstermeye çalıştım roman tarzında.” diye konuştu.

İHA

Diğer KÜLTÜR-SANAT Haberler

 
Copyright 2016-2019
Kayseri Anadolu Haber Gazetesi
Kayseri Haber, Son dakika Kayseri haberlerini buradan takip edin. En son kayseri haberleri Kayseri Anadolu Haber'de.

Sitede kullanılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Yazı ve meteryaller hiçbir şekilde kullanılamaz!

Künye

Yazarlarımız

İletişim

Adres

Sahabiye, Ahmet Paşa Cd. No:7, 38010 Kocasinan / Kayseri

Telefon

+0.352 222 51 13 - 14

Email

kayserianadoluhaber@msn.com
Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır