menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

“Halk zamlardan bezmiş durumda”

Saadet Partisi (SP) İl Teşkilatı ‘Geçim İttifakı’ sloganı ile sokaklara indi. Saadet Partisi İl Başkanı Baki Coşkun, vatandaşın zamlara olan tepkisini dile getirerek, “Son yapılan zamlardan sonra halk iyice bezmiş durumda” dedi.
07 Temmuz 2021, Çarşamba

SP Kayseri İl Başkanı Baki Coşkun yaptığı açıklamada halkın ilgisinden memnun olduklarını belirtti. Coşkun, “Çok güzel bir teveccüh var. Bünyan, Tomarza, İncesu, Develi, Melikgazi, Talas’ta ziyaretler düzenlemiştik. Kocasinan’da da güzel bir çalışma ortaya koyulurken bir ziyarette bulunmak istedik. Halkın sıkıntılarını dinlemeye gayret ediyoruz. Geçim insanların en ciddi sorunu konumunda. Son yapılan zamlardan sonra halk iyice bezmiş durumda. Elektrik fiyatları başını almış gitmiş. Herkes elinden gelen tasarrufu yapıyor ancak daha da sıkın diye kendilerine söyleniyor. Maaşa zam deseniz herkes suspus olurken faturaya zam denince geceden itibaren geçerli denilerek başlanıyor. Enflasyon rakamlarını hep düşük gösterirlerken artık saklanamayacak boyutlara geldi. İnsanların gündemi enflasyon oldu. Bu gündem içerisinde insanların yatağa kafalarını rahat koyma şansları yok” açıklamasında bulundu.

“KİME DOKUNSAK BİN ÂH İŞİTİYORUZ”

Kocasinan İlçe Başkanı Mükremin Çuhadar ise geçim ittifakının önemine değindi: Çuhadar, “Emeği ile geçinen herkesin ortak bir derdi var. Bu dert, evlerde biten huzurun, kaynamayan tencerenin, ay sonu ödenemeyen faturaların, ağır vergilerin, hayat pahalılığının ve ekonomik talanın getirdiği geçim derdidir. Milletimizin her bir ferdi bu ortamda, günü kurtarmaya çalışırken, mevcut iktidarın yürüttüğü yandaşa var, millete yok ekonomisi, ülkemizi yaşanılamaz ve geçinilemez hale getirmiştir. Ziyaretlerimiz esnasında kime dokunsak bin âh işitiyoruz. Geçim İttifakı çerçevesinde tüm kesimlerin derdini dinliyor, çözüm önerilerimizi anlatıyoruz. Esnafımızı, çiftçimizi, işçilerimizi, öğrencilerimizi, kadınlarımızı, emeklilerimizi, engellilerimizi ve mağdur bütün kesimleri de dinliyoruz. Yaşanan haksızlıklara, hukuksuzluklara, yolsuzluklara ve yanlış yönetim anlayışına itirazlarımızı dile getirmek ve insanımızın her birinin sesine ses olmakta kararlıyız.”

Kurumsal Haber

Diğer SİYASET Haberler

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Copyright 2016-2019
Kayseri Anadolu Haber Gazetesi
Kayseri Haber, Son dakika Kayseri haberlerini buradan takip edin. En son kayseri haberleri Kayseri Anadolu Haber'de.

Sitede kullanılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Yazı ve meteryaller hiçbir şekilde kullanılamaz!

Künye

Yazarlarımız

İletişim

Adres

Sahabiye, Ahmet Paşa Cd. No:7, 38010 Kocasinan / Kayseri

Telefon

+0.352 222 51 13 - 14

Email

kayserianadoluhaber@msn.com
Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır