menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

“Filistin davasına sahip çıkmaya devam edeceğiz”

Gönüllü Kültür Kuruluşları Derneği Başkanı Ahmet Taş, Birleşik Arap Emirlikleri'nin insan hakları aktivisti Mazrui, bir İsrail gazetesine verdiği röportajda sarf ettiği sözler hakkında yazılı bir açıklama yaptı.
25 Eylül 2020, Cuma

Başkan Taş açıklamasında, “Filistin topraklarını, kutsal Kudüs ve Mescid-i Aksa'yı işgal ederek 72 yıldan bu yana insanlık suçu işleyip her türlü kötülüğü yapan İsrail, kendine yeni yalaka ve hainler buldu” dedi.

Açıklamalarında, “Kutsal mekanlara ve Müslüman Filistin halkına karşı her türlü zorbalığı yapan İsrail ile normalleşme adı altında ihanet anlaşması yapan Birleşik Arap Emirlikleri'nin sözüm ona insan hakları aktivisti Mazrui, bir İsrail gazetesine verdiği röportajda kölelik ve satılmışlığını ortaya koyarak şunları söyledi: “Suudi Arabistan hükümeti hazreti peygamber döneminde çıkardıkları fitne sebebiyle Hayber’den kovulan Yahudiler için İsrail'e tazminat ödemeli. Buradan gönderilen çok sayıda Yahudi’ye vatandaşlık vermelidir” ifadelerine yer veren Taş, sözlerini şöyle tamamladı: “Kayseri Gönüllü Kültür Kuruluşları olarak! Ortadoğu ve dünyada fitne oyunları ile anılıp Müslümanlara ihanet eden Birleşik Arap Emirlikleri Emir'i Zayed ve ona yakınlığı ile bilinen aktivist Mazrui’nin bu çıkışını Müslümanların Peygamberi Hz. Muhammed'e, İslam tarihine ve Filistin davasına ihanet olarak değerlendiriyoruz. Satılmışlığın, köleliğin ve ihanetin sembolü bu çıkışı ve Mazruiyi şiddetle kınıyor, lanetliyor ve diyoruz ki bu tür satılmış ve ihanetçi köleler ve yardımcıları ne yaparsa yapsın bizler Kudüs, Filistin ve İslam davasına sahip çıkmaya devam edeceğiz.” Kurumsal Haber

Diğer GÜNCEL Haberler

 
Copyright 2016-2019
Kayseri Anadolu Haber Gazetesi
Kayseri Haber, Son dakika Kayseri haberlerini buradan takip edin. En son kayseri haberleri Kayseri Anadolu Haber'de.

Sitede kullanılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Yazı ve meteryaller hiçbir şekilde kullanılamaz!

Künye

Yazarlarımız

İletişim

Adres

Sahabiye, Ahmet Paşa Cd. No:7, 38010 Kocasinan / Kayseri

Telefon

+0.352 222 51 13 - 14

Email

kayserianadoluhaber@msn.com
Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır