menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

ERÜ'den 1. Uluslararası Medya ve İslamofobi Sempozyumu'na katkı

Erciyes Üniversitesi (ERÜ), "Yalan Haber, Nefret Söylemi ve Kültürel Irkçılık Kıskacında İslam" temasıyla düzenlenecek I. Uluslararası Medya ve İslamofobi Sempozyumu'na katkı sunacak.
20 Ekim 2020, Salı

ERÜ'den yapılan yazılı açıklamaya göre, İletişim Başkanlığı, Radyo ve Televizyon Üst Kurulu, Diyanet İşleri Başkanlığı, Türkiye Radyo Televizyon Kurumu, Erciyes Üniversitesi ve Siyaset, Ekonomi ve Toplum Araştırmaları Vakfı tarafından 25-26 Mayıs 2021 tarihlerinde Ankara'da I. Uluslararası Medya ve İslamofobi Sempozyumu gerçekleştirilecek.

Sempozyum, konuyla ilgili akademik üretimlerin ve tartışmaların, sorunsalın en kritik bileşenlerinden biri olan medyaya odaklanmasına stratejik bir bağlam oluşturarak bu konudaki politikalara etki edebilecek nitelikte akademik bilgi üretimi yoluyla İslamofobi ile mücadele çabalarına katkı sunmayı amaçlıyor.

İslamofobi ile mücadeleyi stratejik gündemlerinin bir parçası olarak gören ilgili ve paydaş tüm kurumların sempozyum sürecinde yer almalarına, hem işbirliği ve iletişimle sorunun çözümüne yönelik girişimlerin etkisini ve katma değerini arttırma hem de konuyla ilgili farkındalığı güçlendirme açısından büyük önem atfediliyor.

ERÜ, sempozyum konsorsiyumunda katılımcı ve düzenleyici kurum olarak yer alıyor. Sempozyum sürecinin ilgili aşamalarının koordinasyonu için oluşturulan yürütme kurulunda ise ERÜ'yü, Medya ve Din Araştırmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü ve İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hakan Aydın temsil edecek. >>AA

 

Diğer EĞİTİM Haberler

 
Copyright 2016-2019
Kayseri Anadolu Haber Gazetesi
Kayseri Haber, Son dakika Kayseri haberlerini buradan takip edin. En son kayseri haberleri Kayseri Anadolu Haber'de.

Sitede kullanılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Yazı ve meteryaller hiçbir şekilde kullanılamaz!

Künye

Yazarlarımız

İletişim

Adres

Sahabiye, Ahmet Paşa Cd. No:7, 38010 Kocasinan / Kayseri

Telefon

+0.352 222 51 13 - 14

Email

kayserianadoluhaber@msn.com
Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır