menüler
HAVA DURUMU

ERÜ’de “Uluslararası Erciyes Tarım, Hayvan ve Gıda Bilimleri” Konferansı

Erciyes Üniversitesi’nde (ERÜ) “1. Uluslararası Erciyes Tarım, Hayvan ve Gıda Bilimleri Konferansı” düzenlendi.
24 Nisan 2019, Çarşamba
Ziraat Fakültesi tarafından Güzel Sanatlar Fakültesi Konferans Salonu’nda düzenlenen etkinliğe, Rektör Prof. Dr. Mustafa Çalış, Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Arslan, Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Abdullah İnci ile çok sayıda akademisyen ve öğrenci katıldı.
 
Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Arslan, Uluslararası Erciyes Tarım, Hayvan ve Gıda Bilimleri Konferansı bilimsel programı hakkında katılımcılara bilgiler verdi.
 
Rektör Prof. Dr. Mustafa Çalış da, tarım ve hayvancılığın önemine dikkat çekti.
 
Rektör Çalış, “Bir ülkenin gelişmesinde ve geleceğinde tarım ve hayvancılık çok önemlidir. Ayrıca stratejik öneme sahip bir konudur. Düzenlenen bu konferansın şehrimiz için, üniversitemiz için ve ülkemiz için, tarım ve hayvancılıkta yeni adımlar atılmasına, ARGE projelerinin oluşmasına katkı sağlayacağına inanıyorum. Biz dünyada ilk 10 ülke arasına girmek istiyorsak, özellikle tarım ve hayvancılıkta bunu ilerletmemiz gerekiyor. ARGE çalışmalarına hız vermemiz, her türlü katma değeri yüksek ürünler konusunda milli buluşlar yapmamız gerekiyor. Bu konferansın başarılı geçmesini diler, tüm katılımcılara teşekkür ederim” dedi.
 
Açılış konuşmalarının ardından 3 gün sürecek olan etkinlik, sunumlarla devam etti.
 
ERÜ’de 3. Ulusal Erciyes Tiyatro Festivali Başladı
 
Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Diş Hekimliği Fakültesi Tiyatro Topluluğu tarafından düzenlenen 3. Ulusal Erciyes Tiyatro Festivali, “Yeraltılı” adlı oyun ile tiyatro severlere perdelerini açtı.
 
15 Temmuz Yerleşkesi Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen etkinliğe çok sayıda akademisyen ve öğrenci katıldı.
 
Flamenko dans gösterisi ile başlayan festivalin ilk gününde Diş Hekimliği Fakültesi Tiyatro Topluluğu tarafından hazırlanan ve rejisörlüğünü Zeynep Küçükoğlu’nun yaptığı “Yeraltılı” isimli tiyatro oyunu sergilendi.
 
1 hafta boyunca devam edecek olan festivalde, Erciyes Üniversitesi, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi, Ankara Üniversitesi, Çankaya Üniversitesi, Pamukkale Üniversitesi, Özyeğin Üniversitesi tiyatro toplulukları seyirciyle buluşacak.
 
ERÜ’de Meslevi Bestekârlar Konseri Düzenlendi
 
Erciyes Üniversitesi’nde “2019 Yılı Prof. Dr. Fuat Sezgin Yılı” etkinlikleri kapsamında Meslevi Bestekârlar Konseri düzenlendi.
 
Sabancı Kültür Sitesi’nde gerçekleştirilen etkinlikte Şef Ahmet Tolga Özdemir yönetimindeki Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik Bölümü Lisans Öğrencileri Korosu, repertuarındaki Türk Sanat Müziği eserlerini seslendirdi.
 
Etkinlik plaket takdiminin ardından sona erdi. BÜLTEN

Diğer EĞİTİM Haberler

 
Copyright 2016 Tüm Hakları Saklıdır