menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

Rektör Çalış uluslararası öğrenciler ile bir araya geldi

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Dış ilişkiler Ofisi ve Uluslararası Öğrenciler Koordinatörlüğü tarafından 2020-2021 eğitim-öğretim yılında Erciyes Üniversitesi’ne kayıt yaptıran uluslararası öğrencilerin katılımı ile online olarak tanışma toplantısı düzenlendi. Toplantıya katılan ERÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış, uluslararası öğrencilerin eğitim almak için Erciyes Üniversitesi’ni tercihlerinden dolayı mutlu olduklarını söyledi.
04 Aralık 2020, Cuma

Covid-19 tedbirleri doğrultusunda online olarak düzenlenen toplantının açılış konuşmasını yapan Rektör Prof. Dr. Mustafa Çalış, uluslararası öğrencilerin eğitim almak için Erciyes Üniversitesi’ni tercihlerinden dolayı mutlu olduklarını söyledi.
Erciyes Üniversitesi’nin uluslararası bir bilim ve inovasyon üniversitesi olduğuna dikkat çeken Rektör Çalış, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Sevgili öğrencilerimiz, sizlerin üniversitemizde eğitim almayı seçtiğiniz için mutluyuz. Erciyes Üniversitesi uluslararası bir bilim ve inovasyon üniversitesidir. Ayrıca, Türkiye’deki Araştırma Üniversitelerinden birisiyiz. Yani Türkiye üniversiteleri arasındaki öncülerden biriyiz. Amacımız, daha iyi bir gelecek için araştırmaya dayalı yeni bilgiler ortaya koymak ve inovasyonu teşvik etmektir. 1978 yılında kurulan üniversitemiz yaklaşık 54 bin öğrenci ve 2 bin 239 akademik personelden oluşmaktadır. Aynı zamanda bu geniş toplulukta 112 ülkeden 2 bin 932 uluslararası öğrencimiz bulunmaktadır. Elbette ki nitelikli bir akademik eğitim için buradasınız. Bununla beraber, umarım pandemi süreci sonrası çeşitli kültürel ve sosyal etkileşimlerden yararlanmak için de kampüsümüzde vaktiniz olacaktır.”

Kurumsal Haber

Diğer GÜNCEL Haberler

 
Copyright 2016-2019
Kayseri Anadolu Haber Gazetesi
Kayseri Haber, Son dakika Kayseri haberlerini buradan takip edin. En son kayseri haberleri Kayseri Anadolu Haber'de.

Sitede kullanılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Yazı ve meteryaller hiçbir şekilde kullanılamaz!

Künye

Yazarlarımız

İletişim

Adres

Sahabiye, Ahmet Paşa Cd. No:7, 38010 Kocasinan / Kayseri

Telefon

+0.352 222 51 13 - 14

Email

kayserianadoluhaber@msn.com
Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır