menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

ERÜ Diş Hekimliği Fakültesi’nde Mezuniyet Heyecanı

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Diş Hekimliği Fakültesi’nde eğitimlerini tamamlayan 121 öğrenci, mezuniyet heyecanı yaşadı.
02 Ağustos 2022, Salı

Erciyes Kültür Merkezi’nde düzenlenen mezuniyet törenine, Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Rektör Prof. Dr. Mustafa Çalış, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Murat Borlu ve Prof. Dr. Recai Kılıç, Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Adnan Öztürk, Sağlık Bilimleri Üniversitesi Kayseri Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İlhami Çelik,  akademisyenler, öğrenciler ve aileler katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından törenin açılış konuşmalarında Diş Hekimleri Odası Başkanı Umut Kural ve Diş Hekimliği Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Kerem Kılıç mezun öğrencileri tebrik etti.

Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Adnan Öztürk de konuşmasında fakülteleri hakkında bilgiler vererek, Türkiye’nin alt yapı bakımından önde gelen diş hekimliği fakültelerinden olduklarını söyledi.

Rektör Prof. Dr. Mustafa Çalış ise, konuşmasında Erciyes Üniversitesi’nin başarılarından söz etti.

Rektör Çalış, “Bugün mezun olan öğrencilerimiz kaliteli bir Üniversitenin kaliteli bir fakültesinden mezun olmaktadırlar.  Erciyes Üniversitesi Türki’nin sekizinci sıradaki araştırma üniversitesi ve Türkiye'de YÖKAK tarafından tam 5 yıl akredite olabilen altı üniversiteden birisidir. TURKOVAC başta olmak üzere birçok alanda önemli başarılar imza atmış bir üniversite. Sevgili mezunlarımız böyle başarılı bir üniversitenin kaliteli bir fakültesinden mezun olduğunuz için ne kadar gurur duysanız o kadar azdır” dedi.

Konuşmasında mezun olan öğrencilere de seslenen Rektör Çalış, “ Sevgili mezunlarımız birincisi vatanınızı sevin. İkincisi ailenizi muhakkak sevin. Üçüncüsü Erciyes Üniversitesi aidiyetinizi lütfen unutmayın. İşinizi severek yaparsınız gerçekten hem mutlu olursunuz hem de her türlü isteğiniz karşınıza gelir. Sağlık çalışanı olmak çok zor. Ama bunun karşılığını hem bu dünyada hem de Allah rızası için yaparsanız ahirette alacağınıza eminim” diye konuştu.  

Törenin son açılış konuşmasını yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç da diş hekimliği mesleğinin altın bir bilezik olduğunu belirterek Büyükşehir Belediyesi’nin öğrencilere yönelik yaptığı çalışmalar hakkında bilgiler vererek, Kayseri'nin öğrenci dostu bir şehir olduğunu söyledi.  

Dönem birincisi Mehmet Alparslan’ın mezuniyet kütüğüne plaket çaktığı tören, mezun öğrencilere diplomalarının verilmesinin ardından sona erdi.

Kurumsal Haber 

Diğer EĞİTİM Haberler

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Copyright 2016-2019
Kayseri Anadolu Haber Gazetesi
Kayseri Haber, Son dakika Kayseri haberlerini buradan takip edin. En son kayseri haberleri Kayseri Anadolu Haber'de.

Sitede kullanılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Yazı ve meteryaller hiçbir şekilde kullanılamaz!

Künye

Yazarlarımız

İletişim

Adres

Sahabiye, Ahmet Paşa Cd. No:7, 38010 Kocasinan / Kayseri

Telefon

+0.352 222 51 13 - 14

Email

kayserianadoluhaber@msn.com
Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır