menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

Erenköy Mahallesi’ne cami yapılacak

Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, Erenköy Mahallesinde mülkiyeti Melikgazi Belediyesi'ne ait olan alanda cami yapılacağını söyledi.
01 Ağustos 2021, Pazar

Hayırseverlerin katkıları ve belediyemizin arsa tahsisi ile bölgenin cami ihtiyacının giderileceğini ifade eden Başkan Dr. Palancıoğlu, konu ile ilgili olarak şu açıklamalarda bulundu:
“Melikgazi’miz her geçen gün imarlı ve planlı şekilde büyümekte ve yeni yerleşim alanları oluşmaktadır. Bu nedenle belediye olarak yeni hizmetler ve yeni tesisler kazandırmaya devam ediyoruz. Erenköy Mahallesi eskiden bağ ve bahçe alanlı sayfiye bölgesiydi. Ancak son yıllarda bahçeli site şeklinde yapılan evlerle mahallemiz 12 ay hizmet alan bir bölgeye dönüştü. Özellikle pandemi sürecinde bağ ve sayfiye alanlarına olan yoğun ilgi Erenköy semtinde nüfus artışına sebep oldu. Bu nedenle mahallede çevre ve doğası ile uyumlu çalışmalar yapılmaktadır. Cami ihtiyacını karşılamak için mahallemize mülkiyeti belediyemize ait olmak üzere Saçmacı ailesi tarafında ismi 'Saçmacı Cami' olacak bir cami inşa edilecektir. Hayırlı olmasını dilerim.”

>>Kurumsal Haber

Diğer KÜLTÜR-SANAT Haberler

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Copyright 2016-2019
Kayseri Anadolu Haber Gazetesi
Kayseri Haber, Son dakika Kayseri haberlerini buradan takip edin. En son kayseri haberleri Kayseri Anadolu Haber'de.

Sitede kullanılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Yazı ve meteryaller hiçbir şekilde kullanılamaz!

Künye

Yazarlarımız

İletişim

Adres

Sahabiye, Ahmet Paşa Cd. No:7, 38010 Kocasinan / Kayseri

Telefon

+0.352 222 51 13 - 14

Email

kayserianadoluhaber@msn.com
Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır