menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

Erdemli'den Kayseri'ye iki ödül birden

Mersin'in Erdemli Belediyesi tarafından düzenlenen Kız Kalesi Medya Günleri’nde İhlas Haber Ajansı (İHA) Kayseri muhabiri Selma Kara, 'Yılın En İyi Ulusal Haber Ajansı Muhabiri' ödülünü alırken, 'Yılın En İyi Yerel Gazete Araştırma-İnceleme Sayfası Birinciliği' de Yeni Haber Gazetesi'nden Gazeteci Süleyman Keskin'in oldu.
08 Ekim 2018, Pazartesi
Erdemli Belediyesi tarafından 5-7 Ekim tarihleri arasında 4'üncüsü gerçekleştirilen Kız Kalesi Medya Günleri’ne Türkiye’nin çok sayıda şehrinde radyo, televizyon, gazete, haber ajansı ve internet gazetelerinin yaklaşık 500 çalışanı ve yurt dışında çalışan basın mensuplarının yanı sıra Mersin, Çukurova, Erciyes, Niğde, Selçuk, Hatay Mustafa Kemal Üniversiteleri İletişim Fakültelerinden akademisyenler katıldı. Bu yılki teması ‘Yerel Basının Ekonomik Yapısı’ olarak belirlenen etkinlik kapsamında katılımcı akademisyenler panelde konuştu. Ayrıca TRT Haber spikeri Zafer Kiraz, spor yorumcusu Erdoğan Arıkan ve Bengütürk TV Genel Yayın Yönetmeni Metin Özkan katılımcılarla mesleki deneyimlerini paylaştı. 
 
Panel ve söyleşilerin ardından basın mensuplarına ödülleri takdim edildi. 346 basın mensubunun başvuruda bulunduğu yarışmanın ödül töreninde Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tolu ile Toroslar Belediye Başkanı ve Mersin Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hamit Tuna da katılımcıları yalnız bırakmadı. 
 
İHA Kayseri muhabiri Selma Kara, evde kuaförlük yaparak yaşamlarını sürdürmeye çalışan mülteci kadınlarla ilgili haberinden dolayı ‘Yılın En İyi Ulusal Haber Ajansı Muhabiri’ ödülü almaya hak kazandı. 
 
Yılın En İyi Yerel Gazete Araştırma-İnceleme Sayfası birinciliği ödülünü Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi Dr. Öğretim Üyesi Salih Tiryaki'den alan Keskin ise yaptığı konuşmada; "Beni bu ödüle layık gören Erdemli Belediyesi’ne teşekkür ediyorum. Dördüncüsü düzenlenen yarışmaya Kayseri’yi temsilen katıldım. 42 yılı aşkın meslek hayatım boyunca nice ödüller ve plaketler aldım. Bu ödül bir başka anlam taşıyor" dedi. HABER: İHA,HM-FOTO: İHA,HM

Diğer MEDYA Haberler

 
Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır