menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

Erciyes Motosiklet Festivali başladı

Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde Erciyes AŞ ve Kayseri 'deki gönüllü motosiklet kulüplerince dördüncüsü düzenlenen Erciyes Motosiklet Festivali başladı.
27 Ağustos 2021, Cuma

Erciyes Dağı’nin 2 bin 200 metre rakımında bulunan Tekir Bölgesi’ndeki çadır kamp alanına, Türkiye’nin çeşitli illerinden gelen motorcuların alana girişiyle başlayan Erciyes Motofest, festival ateşinin yakılmasının ardından renkli görüntülere sahne oldu. Festival hakkında bilgi veren Kayseri Motosiklet Sporları Kulübü Başkanı Metin Tek; “3.’sünü pandemiden dolayı düzenleyemediğimiz bu sene 4.’sünü düzenlediğimiz Erciyes Motofest’imizde çok güzel bir program hazırladık. 5 gün boyunca akşamları konser olacak, gündüzleri yarışmalar, etkinlikler olacak. Çadırda, otelde konaklayanlar olacak” dedi.

Erciyes A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Murat Cahid Cıngı; Erciyes’in sadece kışın değil yazın da çeşitli organizasyonlara ev sahipliği yaptığını aktararak; “Bugün Erciyes yine çok güzel ve farklı faaliyetlerinden birini yapıyor. Burası; Kayseri Büyükşehir Belediyemizin yatırımlarıyla dünya çapında kış turizm merkezi haline geldi. Ama Erciyes gibi bir atmosferi, buradaki altyapıyı yazın da farklı faaliyetlerde kullanmak bizim vizyonumuz içerisinde. Dolayısıyla Erciyes’i gündemde tutmak ve yazın da burada birçok faaliyetin yapıldığını ispat etmek için çok sayıda faaliyet yürütülüyor. Spor turizmi de bunların başında geliyor. Şuanda yapılmış olan festival bunların içerisinde en özel olanlardan bir tanesi. Erciyes Motofest 4 yıl önce başladığımız Kayseri’deki motosiklet kulüplerinin talepleri üzerine bizim de ev sahibi olarak iştirak ettiğimiz çok keyifli bir festival. Bu festivale Türkiye’nin dört bir tarafından motosikletle gelip keyifli 5 gün geçiriyorlar. Erciyes’teki Tekir yaylasında, 2 bin 200 rakımlı çadır kamp alanında farklı bir atmosfer oluşuyor. Hem motorcuların bir araya gelmesi hem Kayseri’deki motosiklet tutkunlarının paylaşabileceği ortamın oluşması bu festivalin önemini biraz daha artırıyor. Şuanda startını verdik, 30 Ağustos akşamına kadar devam edecek” diye konuştu.

Festival Koordinatörü Erkan Erdoğan ise eğlenmek isteyen herkesi Erciyes’e davet ederek; “2018 yılında başlatmış olduğumuz Erciyes Motofest’i Erciyes’in 2 bin 200 rakımında Tekir Yaylası’nda Erciyes A.Ş.’nin destekleriyle başlattık. 2018’de başlayan Motofest ‘in bu sene 4.’sünü gerçekleştiriyoruz. Tabi bu festival kolay hazırlanmıyor, emeği geçen herkese teşekkürlerimi iletiyorum. Türkiye’nin parlayan yıldızı Erciyes’te harika bir festivale imza atmaya çalıştık. Herkese iyi eğlenceler diliyorum” ifadelerini kullandı.

Müzik, eğlence ve çeşitli oyunlarla devam eden festivalde, Türk müziğinin sevilen sesi Yusuf Güney sahne aldı. Festival alanını dolduran vatandaşlar, Güney’in şarkılarına eşlik ederek gönüllerince eğlendi. 30 Ağustos tarihine kadar devam edecek Erciyes Motofest’te her gün farklı bir isim konser verecek.

>>İHA 

Diğer YAŞAM Haberler

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Copyright 2016-2019
Kayseri Anadolu Haber Gazetesi
Kayseri Haber, Son dakika Kayseri haberlerini buradan takip edin. En son kayseri haberleri Kayseri Anadolu Haber'de.

Sitede kullanılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Yazı ve meteryaller hiçbir şekilde kullanılamaz!

Künye

Yazarlarımız

İletişim

Adres

Sahabiye, Ahmet Paşa Cd. No:7, 38010 Kocasinan / Kayseri

Telefon

+0.352 222 51 13 - 14

Email

kayserianadoluhaber@msn.com
Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır