menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

“Engelsiz hayat, engelsiz kentlerle mümkün!”

Dr. Sema Karaoğlu, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Hiçbir engelin seçim olmadığını ve her birimizin potansiyel bir engelli adayı olduğunu hatırlatan Karaoğlu, hayatın her alanında engelli bireylerin önündeki engellerin kaldırılması gerektiğini belirtti.
02 Aralık 2020, Çarşamba

2019 Yerel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisinden Melikgazi Belediye Başkan adayı olan Dr. Sema Karaoğlu, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Karaoğlu, “3 Aralık tarihi, engelli bireyleri topluma kazandırmak ve hayat standartlarını yükseltmek amacıyla Birleşmiş Milletler tarafından 1992 yılında Dünya Engelliler Günü olarak kabul edildi. Bugün bir kutlama günü değil, engelli bireylerin yaşadıkları sıkıntıların dile getirildiği bir farkındalık günüdür" dedi.

Karaoğlu, "Çeşitli nedenlerle engelli kalan bireylerin hayatını kolaylaştırmak, onlara daha güzel yaşam standartları sunmak başta merkezi yönetim olmak üzere yerel yöneticiler ve şimdilik engelli olmayan herkesin sorumluluk alanındadır. Engelli bireylere istihdam alanında, eğitim alanında, sağlık tedavilerinde, sosyal aktivitelerde pozitif ayrımcılık yapılarak imkanlar sunulmalıdır” diye konuştu.

Engelli bireylerin istihdamda yaşadığı sıkıntılara da değinen Karaoğlu, "Devletimiz engelli bireylerin istihdama katılması için çeşitli düzenlemeler yapıyor. Kamuda belki sıkıntılar yaşanmıyor olabilir ama özel sektörde engellilerimiz sadece kağıt üzerinde istihdam ediliyor görünüyor. Çeşitli nedenlerle engelli kalan ya da doğuştan engelli olan bireyler yapabilecekleri işi yapmak istiyorlar” şeklinde konuşarak, “engellilerimize aileleri ve sevdikleriyle birlikte mutlu, güvenli, huzurlu ve sağlıklı bir gelecek diliyorum" dedi. Kurumsal Haber

Diğer GÜNCEL Haberler

 
Copyright 2016-2019
Kayseri Anadolu Haber Gazetesi
Kayseri Haber, Son dakika Kayseri haberlerini buradan takip edin. En son kayseri haberleri Kayseri Anadolu Haber'de.

Sitede kullanılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Yazı ve meteryaller hiçbir şekilde kullanılamaz!

Künye

Yazarlarımız

İletişim

Adres

Sahabiye, Ahmet Paşa Cd. No:7, 38010 Kocasinan / Kayseri

Telefon

+0.352 222 51 13 - 14

Email

kayserianadoluhaber@msn.com
Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır