menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

Engelli öğrenciler mantı ve yağlama yaptı

Kayseri'nin Melikgazi ilçesindeki bir okulda zihinsel engelli öğrenciler, Özel Eller Yöresel Lezzetler E-twinning Projesi kapsamında mantı ve yağlama hazırladı.
26 Mart 2021, Cuma

İstiklal Özel Eğitim Meslek Okulundan yapılan yazılı açıklamaya göre, projeyle farklı illerde yiyecek içecek hizmeti alanında eğitim alan özel eğitimli öğrenciler ve öğretmenler, sanal ortamda bir araya geldi. Öğretmenlerin ortak hazırladığı projeyle, her ilin yöresine ait yemekler, özel öğrenciler tarafından hazırlanacak. Kayseri'de başlayan proje kapsamında, öğrenciler tarafından yağlama ve mantı yapıldı.

Etkinliğe, Melikgazi İlçe Milli Eğitim Müdürü Hacı Kaya, İstiklal Özel ve Hacı Mustafa Postaağası Özel Eğitim Meslek okullarının yanı sıra Bursa, Kütahya, Isparta, Erzurum, Muğla ve İstanbul gibi illerden öğrenciler çevrim içi katıldı. İstiklal Özel Eğitim Meslek Okulu Müdürü Osman Morsünbül, öğretmen ve öğrencilere teşekkür ederek, katılım sağlayanlara kitap hediye etti. Projeyle, öğrencilerin iletişim becerilerinin geliştirilmesi, akranların sanal ortamda bir araya getirilmesi, öğretmenlerin farklı fikir ve uygulamaları paylaşabilmesi, yöresel lezzetlerin tanıtılması ve uygulamalarla öğrencilerin mesleki gelişimlerine katkı sağlanması hedefleniyor. >>AA

Diğer YAŞAM Haberler

 
Copyright 2016-2019
Kayseri Anadolu Haber Gazetesi
Kayseri Haber, Son dakika Kayseri haberlerini buradan takip edin. En son kayseri haberleri Kayseri Anadolu Haber'de.

Sitede kullanılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Yazı ve meteryaller hiçbir şekilde kullanılamaz!

Künye

Yazarlarımız

İletişim

Adres

Sahabiye, Ahmet Paşa Cd. No:7, 38010 Kocasinan / Kayseri

Telefon

+0.352 222 51 13 - 14

Email

kayserianadoluhaber@msn.com
Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır