menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

En pozitif yaşam merkezi Mayıs 'ta açılıyor

Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, hayırsever işbirliğiyle yapılan ve Türkiye 'nin en kapsamlısı olacak Engelsiz Yaşam Merkezi’nin Mayıs ayında hizmet vermeye başlayacağını duyurdu.
06 Nisan 2021, Salı

Başkan Büyükkılıç, Erciyes Üniversitesi karşısına yapılan Besime Özderici Engelsiz Yaşam Merkezi’nde, Genel Sekreter Yardımcısı Hamdi Elcuman ve ilgili yöneticilerle birlikte incelemelerde bulundu. Engelsiz yaşam merkezinin donanım ve fonksiyonellik açısından alanında Türkiye 'nin en kapsamlı merkezi olacağını ifade eden Başkan Büyükkılıç, Mayıs ayında faaliyete geçecek olan merkezle ilgili şu bilgileri verdi:

“Burası 0-18 yaş grubunda yer alan zihinsel engelli yavrularımızın her türlü eğitimi alacağı bir eğitim kompleksi ve rehabilitasyon merkezi olacak. Proje bünyesinde 11 adet grup eğitim odası, 3 adet atölye, 3 adet yaşam evi, 8 adet bireysel eğitim odası, 3 adet eğitmen odası, çok amaçlı salon, yemekhane, yönetim ofisleri ve ıslak hacim grupları yer alacak. Ayrıca çevre düzenlenmesi kapsamında, her eğitim bloğuna hizmet verecek, 3 ayrı oyun alanı ve bahçesi, sera ve hobi bahçesi alanı, açık spor sahası, kum havuzu gibi destekleyici fonksiyonlar da yer alıyor. Şehrimize, yavrularımıza şimdiden hayırlı uğurlu olsun.”

Büyükkılıç, merkezin hayata geçirilmesine katkı sunan hayırsever Ali Rıza Özderici ve ailesine teşekkürlerini iletti.

Kurumsal Haber

Diğer YAŞAM Haberler

 
Copyright 2016-2019
Kayseri Anadolu Haber Gazetesi
Kayseri Haber, Son dakika Kayseri haberlerini buradan takip edin. En son kayseri haberleri Kayseri Anadolu Haber'de.

Sitede kullanılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Yazı ve meteryaller hiçbir şekilde kullanılamaz!

Künye

Yazarlarımız

İletişim

Adres

Sahabiye, Ahmet Paşa Cd. No:7, 38010 Kocasinan / Kayseri

Telefon

+0.352 222 51 13 - 14

Email

kayserianadoluhaber@msn.com
Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır