menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

“En büyük destekçimiz sivil toplum örgütlerimiz”

Kayseri Valisi Şehmus Günaydın, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü münasebetiyle düzenlenen toplantıya katıldı.
25 Kasım 2020, Çarşamba

Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı salonunda düzenlenen toplantıya Vali Günaydın, Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Cumhuriyet Başsavcısı Abdülkadir Akın, İl Jandarma Komutanı Albay Nadir Çelik, İl Emniyet Müdürü Kamil Karabörk, kamu kurum ve kuruluşlarının yetkilileri ile sivil toplum kuruluşlarının yöneticileri katıldı.

Vali Günaydın, toplantıda yaptığı konuşmada, tüm kamu kurum ve kuruluşlarımızın Kadına Yönelik Şiddetin önlenmesi için ellerinden gelen çabayı gösterdiğini ifade ederek, “Bunu yaparken en büyük destekçimiz sivil toplum örgütlerimiz. Kendilerine teşekkür ediyorum. Dernek başkanlarımız her zaman konuları yakından takip ediyorlar, kurumlarımızla işbirliği içerisinde bu işleri yürütüyorlar. Bu işbirliği ve koordinasyon kadınlarımıza yönelik şiddetin önlenmesinde bize büyük güç verecektir. Sivil toplum örgütlerimiz ve kurumlarımızın yapmış olduğu ortak çalışmalar ile farkındalığı artırmak çok önemlidir. Bunu sağladığımız zaman bu mücadelede önemli bir eşiği geçmiş olacağız” dedi. İçişleri Bakanlığımızın oluşturduğu Kadın Destek Uygulamasının (KADES) önemine değinen Vali Günaydın, “Bu uygulamayı sadece hanımefendiler indirebiliyor. Tüm hanımefendiler bu uygulamayı indirsinler. Bu uygulama kadına yönelik şiddeti önleme noktasında çok etkili ve önemli bir uygulama.” diye konuştu. Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç yaptığı konuşmada, Kadına Yönelik Şiddete karşı Büyükşehir Belediyesinin yapmış olduğu çalışmalar hakkında bilgi vererek, önümüzdeki dönemde de Belediye olarak kendi üstelerine ne düşüyorsa tüm kurum ve kuruluşlarımız ile işbirliği içerisinde olmaya hazır olduklarını belirtti.

Türk Kadınlar Birliği Kayseri Şube Başkanı Ayşe Uzunlu da dernek çalışmaları hakkında bilgi vererek, “Kadına Yönelik Şiddete karşı Sayın Valimizin göstermiş olduğu özen için tüm kadınlar adına kendisine teşekkür ediyorum.” diye konuştu. Konuşmaların ardından Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdür Vekili Erdem Albayrak, Kayseri’de kadına yönelik şiddet ve aile içi şiddetle mücadele yürütülen çalışmalara ilişkin bir sunum yaptı.

Toplantının ardından Vali Günaydın, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından Cumhuriyet Meydanında kurulan Kades Tanıtım Standını ve Kocasinan İlçe Emniyet Müdürlüğü Aile İçi ve Kadına Karşı Şiddetle Mücadele Büro Amirliğini ziyaret ederek çalışmaları hakkında bilgi aldı. Kurum Bülteni

Diğer GÜNCEL Haberler

 
Copyright 2016-2019
Kayseri Anadolu Haber Gazetesi
Kayseri Haber, Son dakika Kayseri haberlerini buradan takip edin. En son kayseri haberleri Kayseri Anadolu Haber'de.

Sitede kullanılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Yazı ve meteryaller hiçbir şekilde kullanılamaz!

Künye

Yazarlarımız

İletişim

Adres

Sahabiye, Ahmet Paşa Cd. No:7, 38010 Kocasinan / Kayseri

Telefon

+0.352 222 51 13 - 14

Email

kayserianadoluhaber@msn.com
Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır