menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

“Ekonomiye dayalı uluslararası ilişkiler artmalı”

Anadolu Aslanları işadamları Derneği (ASKON) Kayseri başkanlığı, Kayseri Sanayi Odası’nı ziyaret etti. Ziyarette ekonomiye dayalı uluslararası ilişkileri artması gerektiği belirtildi.
12 Ocak 2021, Salı

ASKON Kayseri Başkanı Ali Özcan, ihracat yapılan ülkelerin artmasını istediklerini söyledi. Özcan, “Geçtiğimiz sene bir girişimde bulunarak Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu’nda (DEİK) görevler üstlendik. Amacımız Kayseri’nin dünya ile daha iyi bir ticaret yapabilmesi idi. Belirli ülkelerle gelişmiş bir pazar altyapısı Kayseri için mevcut. Ancak herkesin bildiği ülkelerin dışına çıktığımızda maalesef çok az sayıda ticaret olduğunu görüyoruz. Biz ilk adım olarak Baltık ülkeleri ile iş geliştirme toplantılarına başladık. Pandemi etkisiyle uluslararası fuarların ve ziyaretlerin azalması doğrultusunda bizde internet üzerinden bir program icra etmek üzere düğmeye bastık. Amacımız tüm Dünya ile ticaret yapmak. Bu doğrultuda ilk programımızda Letonya ile bu ay sonuna bir buluşma tertip ediyoruz” açıklamalarında bulundu.

Mehmet Büyüksimitci ise ziyaret için memnuniyetini ifade ederek, “Kayseri için ve güçlü bir ekonomi için elimizden geleni her zaman yapmaya devam edeceğiz. Kayseri’nin değerini ortaya çıkarmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Kurumsal Haber

Diğer EKONOMİ Haberler

 
Copyright 2016-2019
Kayseri Anadolu Haber Gazetesi
Kayseri Haber, Son dakika Kayseri haberlerini buradan takip edin. En son kayseri haberleri Kayseri Anadolu Haber'de.

Sitede kullanılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Yazı ve meteryaller hiçbir şekilde kullanılamaz!

Künye

Yazarlarımız

İletişim

Adres

Sahabiye, Ahmet Paşa Cd. No:7, 38010 Kocasinan / Kayseri

Telefon

+0.352 222 51 13 - 14

Email

kayserianadoluhaber@msn.com
Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır