menüler
KAYSERİ HAVA DURUMU

Eda Albayrak’tan 97’nci yıl mesajı

CHP Kayseri Gençlik Kolları İl Başkanı Eda Albayrak, Cumhuriyet Halk Partisi’nin 97’nci kuruluş yıldönümü nedeniyle yazılı bir mesaj yayınladı.
08 Eylül 2020, Salı

Başkan Albayrak mesajında, “Cumhuriyet Halk Partisi Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün kurucu ve ilk genel başkanı olması onuruyla; topraklarımızı emperyalistlere peşkeş çeken iş birlikçilere karşı, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucu iradesi ve kurtuluşunun reçetesi olmuştur” dedi.

Albayrak mesajının devamında şu ifadelere yer verdi: “Kuruluşundan itibaren çağdaşlığın öncüsü, laik cumhuriyetin güvencesi olmuştur. Türkiye'nin en eski siyasi örgütlenmesi olarak Cumhuriyet Halk Partisi; ülkenin imarından, iktisadına, çok partili rejime geçişte, sosyal devletin oluşmasında, temel hak ve özgürlüklerin kazanımı ve kavranması sırasında büyük emekleri ile bugüne kadar gelmiştir. Ulu Önderimiz, İlk Genel Başkanımız Mustafa Kemal'in "Benim iki büyük eserim vardır. Biri Cumhuriyet diğeri Cumhuriyet Halk Partisidir” sözleri biz Cumhuriyet Halk Partisi gençliği için gurur kaynağıdır. Kurucumuz Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, yol arkadaşlarını ve genel başkanlarımızdan üyelerimize kadar partimize emek veren tüm partililerimizi saygıyla anıyorum. Partimizin bayrağını onurla dalgalandıran, davasına yüreğini koyan gençlik örgütlerimiz başta olmak üzere dünden bugüne bu gurur dolu mirası bizlere bırakan, Cumhuriyet Halk Partisi'nin gelmiş geçmiş tüm neferleriyle, örgütleriyle 97. yılımız kutlu olsun!” Kurumsal Haber

Diğer SİYASET Haberler

 
Copyright 2016-2019
Kayseri Anadolu Haber Gazetesi
Kayseri Haber, Son dakika Kayseri haberlerini buradan takip edin. En son kayseri haberleri Kayseri Anadolu Haber'de.

Sitede kullanılan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Yazı ve meteryaller hiçbir şekilde kullanılamaz!

Künye

Yazarlarımız

İletişim

Adres

Sahabiye, Ahmet Paşa Cd. No:7, 38010 Kocasinan / Kayseri

Telefon

+0.352 222 51 13 - 14

Email

kayserianadoluhaber@msn.com
Copyright 2016 - 2019 Tüm Hakları Saklıdır